Blindfriendly Piatok 26. 4. 2019 | Meniny má Jaroslava Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Študenti z Gymnázia I. Horvátha realizovali projekt Kempelen

 Vedenie školy v spolupráci s členmi predmetovej komisie anglického jazyka vytvorili v mesiaci november týždenný program projektu tak, aby zahraničný tím strávil vždy najmenej 4 vyučovacie hodiny denne prácou v jednotlivých triedach.

 

Koordinátorkou tohto projektu je RNDr. Oľga Kubánková, vedúca PK ANJ. Na začiatku týždňa do našej školy zavítali štyri vysokoškolské študentky z rôznych krajín sveta s cieľom priblížiť sociálnu, ekonomickú, politickú ale aj kultúrnu situáciu vo svojich krajinách. Výuka prebiehala formou diskusií, prezentácií, workshopov a to všetko za aktívneho používania anglického jazyka. Do projektu sa zapojili takmer všetci žiaci a túto formu vyučovania si veľmi pochvaľovali. Zahraničné lektorky im porozprávali veľa zaujímavého o živote v krajinách, odkiaľ pochádzajú. O Bulharsku hovorila Velislava, o Taliansku im porozprávala Veronica, o Brazílii Flavia a o Taiwane April.

Týždeň na GIH prebehol veľmi rýchlo a obidve strany sa rozchádzali s príjemnými pocitmi a túžbou zopakovať si takúto aktivitu aj o rok.