Blindfriendly Streda 23. 10. 2019 | Meniny má Alojza Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Súťaž „Vráťme knihy do škôl“ je tu opäť

 Obľúbená súťaž „Vráťme knihy do škôl“, ktorej spoluorganizátorom je aj Bratislavský samosprávny kraj, zahájila svoj piaty ročník. Od 15. februára do 15. apríla 2016 sa do nej môžu zapojiť mladí čitatelia z materských, základných a stredných škôl. Pre výhercov súťaže sú aj tento rok pripravené zaujímavé ceny.

 

„Ukázalo sa, že deti, žiaci, mládež chcú čítať, majú záujem o literatúru. Preto je fajn, že tento projekt ich k tomu viac dotiahne, čoho dôkazom je fakt, že prebúdza záujem školákov o literatúru už štyri roky. A čísla prihlásených prác každým rokom stúpajú,“ vyjadril sa k projektu predseda Bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo.
Projekt pod názvom „Vráťme knihy do škôl“ odštartoval svoj piaty ročník vo februári a spoločne ho organizujú Bratislavský samosprávny kraj, ABCknihy.sk  a vydavateľstvá IKAR a Raabe. Jeho cieľom je podporiť čítanie u detí a mládeže a vytvárať pozitívny vzťah
ku knihám.

Do súťaže sa môžu mladí čitatelia zapojiť od 15. februára do 15. apríla 2016 prostredníctvom webovej stránky www.vratmeknihydoskol.sk. Podmienkou je zaslať krátky text o prečítanej knihe, objasniť dôvody, kvôli čomu si zvolili knihu a popísať čo im dielo prinieslo. Škôlkari nakreslia obrázok na základe vychovávateľom prečítaného textu. Žiaci I. stupňa základných škôl môžu poslať buď text alebo obrázok.

Víťazi súťaže „Vráťme knihy do škôl“ budú v jednotlivých kategóriách známi 21. apríla 2016 a pripravených je pre nich viac ako 60 cien. Žiaci a študenti súťažia o elektronické čítačky, balíčky kníh, ale aj o výlet do Bruselu. Najaktívnejšia škola získa notebook a ďalšie školy v poradí odborné publikácie od vydavateľstva Raabe. Ocenení budú aj Knižní anjeli, teda súťažiacimi navrhnuté osobnosti, ktoré vedú mládež k literatúre. Môžu to byť knihovníci, učitelia slovenčiny ale vychovávateľky.
Podrobné informácie o projekte a pravidlá sú na webstránke www.vratmeknihydoskol.sk.
Prvé tri ročníky súťaže sa zameriavali na stredoškolákov. Súťaž vzbudila obrovský záujem, preto bola v minulom roku rozšírená o kategórie žiakov základných a  materských  škôl. V roku 2015 bolo do súťaže prihlásených až 21 953 príspevkov, čo predstavuje niekoľkonásobný nárast oproti predošlým ročníkom.