Blindfriendly Sobota 25. 1. 2020 | Meniny má Gejza Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Taiwanskí pedagógovia si vymieňali názory v oblasti vzdelávania s kolegami na Slovensku

 Taiwanskí pedagógovia si vymieňali skúsenosti o školskom a vzdelávacom systéme na Slovenku. Zavítali na gymnázium Alberta Einsteina, ktoré je v pôsobnosti Bratislavského kraja.

 

Podujatia sa zúčastnili poslanec NR SR Ivan Štefanec, podpredsedníčka BSK Gabriella Németh, vedúci Taipejskej reprezentačnej kancelárie Lee Nan-Yang. Taiwanská delegácia pozostávala z 30 členov. „Bratislavskej župe ide v prvom rade o to, aby sme neustále zvyšovali úroveň výučby. Myslím si, že práve touto cestou by sme mali napredovať,“ povedala podpredsedníčka kraja Gabriella Németh. Ako doplnila, práve školstvo a vzdelávanie je tou platformou, na ktorej môžu stavať základy ďalšej spolupráce.

Podľa veľvyslanca Lee Nan-Yanga tvoria delegáciu najlepší pedagógovia z Taipeja. „Verím, že im to pomôže vo vlastnom rozvoji na Taiwane ako aj v spolupráci na pôde vzdelávanie medzi Slovenskom a Taiwanom. Pre členov delegácie bola návšteva o to významnejšia, že sa prijatie uskutočnilo v Taiwanskej počítačovej učebni, ktorej zariadenie bolo darované našou kanceláriu v roku 2010,“ uviedol Nan-Yang. Zároveň doplnil, že kancelária poskytuje šesť štipendií pre slovenských študentov na Taiwane. Veľvyslanec verí, že týmto projektom podporia študentov aj Gymnázia A. Einsteina a keď sa vrátia, budú propagovať dané štúdium aj doma. Podľa Ivana Štefanca majú Slovensko aj Taiwan spoločné myslenie o budúcnosti v tom, že musia viac investovať do vzdelania.

Gymnázium A. Einsteina získalo v rámci projektu v roku 2010 od Tajpejskej reprezentačnej kancelárie v Bratislave nové počítače, projektory, premietacie plátno aj kabeláž, ktoré pomáhajú pri výučbe žiakov. Podľa riaditeľky školy Drahomíry Kovaříkovej je táto technika veľmi využívaná a vítaná, pretože zatraktívňuje vyučovanie a posúva ho dopredu.