Blindfriendly Streda 29. 1. 2020 | Meniny má Gašpar Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Takmer 360 cyklistov sa postavilo na štart prvého tohtoročného cyklomaratónu

 Na Železnej studienke v bratislavskom lesoparku odštartoval v sobotu 4. ročník prvého zimného cyklomaratónu v roku 2012. Na štart sa postavilo 357 bikerov zo Slovenska, ale aj Česka, Maďarska, Poľska, Rakúska, Francúzska a Talianska.

 

Preteky odštartovali bratislavský župan Pavol Frešo a primátor Milan Ftáčnik, ktorí nad podujatím prebrali aj záštitu. Náročná zľadovatená 29-kilometrová trať s prevýšením 650 metrov riadne preverila sily všetkých pretekárov, takže do cieľa ich nakoniec prišlo iba 321. Absolútnym víťazom cyklomaratónu sa stal Dominik Turan z klubu Outsiterz-Novatec Bratislava. Medzi ženami bola najrýchlejšia iba 19 ročná Michaela Maláriková z klubu CK Ski-Bike Sportmed Bratislava. Najstarším cyklistom, ktorý sa súťaže zúčastnil, bol 71-ročný Eduard Kula. Podujatie pokračovalo v nedeľu bežeckými pretekmi, o ktoré boa táto súťaž rozšírená.

Tohtoročné organizovanie prvého zimného cyklomaratón v roku 2012 v kombinácii s behom sa z kapacitných dôvod presunulo z Marianky na bratislavskú Železnú studienku. Podľa župana BSK Pavla Freša je zvyšujúci sa záujem účastníkov o tieto druhy športu v Bratislave a okolí potvrdením atraktívnosti regiónu z pohľadu turistiky. "Toto je oblasť, ktorá má v našom kraji obrovský potenciál a budeme v nej naďalej aktívny," povedal Frešo krátko po štarte maratónu. Zlepšovanie podmienok na cykloturistiku patrí medzi priority Bratislavského samosprávneho kraja.