Blindfriendly Sobota 25. 5. 2019 | Meniny má Urban Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Targi Turystyczne vo Varšave aj s účasťou Bratislavského kraja

 V sobotu 25. septembra 2010 sa vo Varšave skončil 18. ročník Targi Turystyczne vo Varšave - jedného z najvýznamnejších veľtrhov cestovného ruchu na poľskom trhu. Zúčastnilo sa ho 774 vystavovateľov zo 61 krajín.

 

Partnerskou krajinou veľtrhu bola v tomto roku Slovenská republika, čo sa odrazilo aj na sprievodnom programe podujatia. V deň otvorenia veľtrhu sa uskutočnila tlačová konferencia, multimediálna prezentácia Slovenska na tému Slovensko - zimné bláznovstvo, prezentácia lyžiarskych stredísk, MS v hokeji 2011 na Slovensku, termálnych aquaparkov, zimných noviniek a produktov CR. V priestore národného stánku bolo pre odbornú verejnosť poskytnuté pohostenie - degustácia gastronomických špecialít, slovenských vín, piva a nealkoholických nápojov. Počas troch dní priťahoval záujem návštevníkov folklórny súbor Šarišan z Prešova, konali sa hokejové zápasy na mini hokeji STIGA, súťaže a animácie. Na lyžiarskom trenažéri sa uskutočnila akrobatická show, a lyžovanie, organizovaný bol „Slovensko - poľský“ večer pre VIP hostí a vystavovateľov veľtrhu.

Pod strechou národného stánku (170 m2) mal spolu s ďalšími sedemnástimi vystavovateľmi zo Slovenska zastúpenie aj Bratislavský samosprávny kraj, ktorého v poradí 6 prezentácia od roku 2003 na poľskom trhu bola zameraná na prezentáciu kultúrneho a prírodného bohatstva kraja - historických pamiatok miest, možností cykloturistiky, ubytovania, poznávania vinárskych a gastronomických tradícií, tradičných podujatí. Dopyt návštevníkov sa orientoval najmä na možnosti návštevy hradov, ubytovacie možnosti, cyklotrasy, podujatia na Malokarpatskej vínnej ceste, dopravné spojenie do Bratislavy, ubytovania v meste a okolí. Žiadané boli i sprievodcovské služby po Bratislave. Návštevníci ocenili aj tlačené informácie v podobe brožúr, ktoré pripravil Bratislavský samosprávny kraj pre poľský trh cestovného ruchu.