Blindfriendly Piatok 13. 12. 2019 | Meniny má Lucia Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Testovanie FLOODserv 15.4.2019 na Úrade BSK

Projekt FLOODserv je výskumný projekt, ktorého cieľom je vytvoriť systém varovania pred povodňami, do ktorého aktívne môžu vstupovať verejné orgány na jednej strane a obyvatelia dotknutých častí na strane druhej.

 

Testovanie bude prebiehať v priestoroch ÚBSK, kde zástupcovia úradu budú prezentovať celý projekt pred verejnosťou a budú "ukazovať" ako fungujú jednotlivé časti určené práve  pre verejnosť. Čiže občania budú sledovať priebeh testovania a ich úlohou bude posúdiť, či daná časť je účelná, funguje, či tam niečo z ich pohľadu nechýba, či je všetko zrozumiteľné, správne preložené. Tieto ich pocity, návrhy na zlepšenie, pripomienky sú pre nás kľúčové pre ďalšie vylepšenie systému, aby bol v budúcnosti aj nimi využívaný. 

Testovať sa bude:
1. webová stránka -  www.floodserv.eu (nateraz je v angličtine, ale pre účely testovania bude dostupná i slovenská verzia). Prejdú sa jednotlivé "okná", vysvetlí sa princíp fungovania, zobrazovania údajov, vkladania fotiek a pod.
2. wikipédia - je to systém klasickej wikipédie, kde môžu občania sami vkladať a editovať údaje, informácie.
3. mobilná aplikácia - na testovaní ukážeme ako sa prihlasuje do aplikácie, ako sa posielajú správy, aká odpoveď im príde a pod. Samozrejme netreba, aby účastníci testovania mali mobilný telefón, ale ak budú chcieť, aplikáciu si môžu stiahnuť a skúsia si testovanie sami.

Po každej časti (web, wikipédia, aplikácia) sa bude spisovať dotazník o vhodnosti, danej časti, či je zrozumiteľná, užitočná, resp. ich návrhy na zlepšenie.

Na našej podstránke http://www.region-bsk.sk/projekt-flood-serv.aspx sú základné údaje o projekte v slovenskom jazyku. V časti užitočné odkazy nájdete aj linky na anglické verzie stránok www.floodserv-project.eu, ako aj testovanú stránku www.floodserv.eu, ktorá bude pre potreby testovania v slovenskom jazyku.