Blindfriendly Piatok 26. 4. 2019 | Meniny má Jaroslava Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Tím SOŠ Senec víťazom súťaže „Do práce na bicykli 2016“ v meste Senec

 Ochrana životného prostredia patrí k častým témam diskusií. Národný projekt „Do práce na bicykli“ sa snaží veľmi konkrétne chrániť prírodu, naučiť spoločnosť šetriť prírodné zdroje a tak prispieť k environmentálnej výchove svojich občanov. Národný projekt „Do práce na bicykli“ tohto roku oslávil svoje tretie výročie. Mesto Senec sa do súťaže zapojilo druhýkrát. Dňa 8. júna 2016 usporiadalo mestské zastupiteľstvo pre všetkých účastníkov i pre verejnosť slávnostné vyhodnotenie súťaže, ktoré sa začalo o 16. hodine na Námestí 1. mája pred MsKS v Senci.

 

 Projekt „Do práce na bicykli“ ponúkol všetkým ideálnu možnosť urobiť niečo nielen pre prírodu, zdravé ovzdušie, ale aj pre seba. Jeho  cieľom bolo podporiť rozvoj cyklistickej dopravy, motivovať zamestnávateľov, aby vytvárali vo svojich sídlach také podmienky pre zamestnancov, aby namiesto motorového vozidla použili na dochádzanie do práce bicykel. Počas celého mesiaca máj sa členovia prihlásených tímov snažili pri ceste do práce a z práce namiesto energie spod kapoty auta využívať energiu vlastných svalov a miesto benzínu či nafty spaľovať vlastné tukové zásoby na bicykli. To, že sa pre všetkých jednalo o výzvu dokázať, že to ide, snáď netreba ani pripomínať.
Slávnostného vyhodnotenia sa zúčastnili predstavitelia mesta Senec, obce Ivanka pri Dunaji ako aj národný koordinátor projektu. Je samozrejmé, že nechýbali tí, ktorí sa do súťaže zapojili: zamestnanci firiem, škôl, štátnych inštitúcií, skrátka všetci, čo chceli aj takýmto spôsobom podporiť zdravý životný štýl a svojou troškou do mlyna prispieť k ochrane životného prostredia. Mnohí z nich prišli, ako sa patrí, na bicykli. Veď zdravo žiť sa oplatí nielen počas trvania súťaže!
Počas slávnostnej ceremónie sa k ľuďom prihovorili primátor  mesta Senec Ing. Karol Kvál a starosta obce Ivanka pri Dunaji Ing. Ivan Schreiner, ktorí zdôraznili úspešnosť a dôležitosť celej akcie. Ku zhromaždeným sa prihovoril aj národný cyklokoordinátor Peter Klučka.
Celkovým víťazom súťaže „Do práce na bicykli 2016“ v meste Senec sa stal tím Strednej odbornej školy v Senci, ktorý vytvorili pedagogickí zamestnanci: zástupca riaditeľky školy pre teoretické vyučovanie, Mgr. Stanislav Miko, Ing. Jarmila Krasňanská, Mgr. Mária Sebíňová a Mgr. Arpád Szigeti. Tím s názvom XXX najazdil spoločne 826 km a tým ušetril 206,5 kg CO2.
Zástupca riaditeľky školy, Mgr. Stanislav Miko, sa zároveň stal aj najúspešnejším jednotlivcom v počte najazdených kilometrov – odjazdil 396 km, čo predstavuje 99 kg CO2, ktoré sa nedostali do atmosféry.
Tohtoročná súťaž priniesla všetkým mnoho zážitkov a dobrej nálady a ostáva len dúfať, že v podobnom duchu bude pokračovať aj  v budúcich ročníkoch.