Blindfriendly  16. 2. 2020 | Meniny má Ida Liana Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Titul Zlatý Amos pre najobľúbenejšieho učiteľa šiel do Bratislavy

 Anketa, ktorá vyhodnocuje najobľúbenejšieho učiteľa na Slovensku, pozná svojho víťaza. Titul poputoval do Bratislavy. Maroš Jakim z Obchodnej akadémie na Račianskej ulici 107 Bratislava sa stal víťazom jubilejného desiateho ročníka populárnej celoslovenskej ankety o najobľúbenejšieho učiteľa Zlatý Amos spomedzi ôsmich finalistov. Žiaci do ankety prihlásili 35 učiteľov.

 
Vo finále mal Maroš Jakimspolu so žiakmi za úlohu zobraziť postavu Ľudovíta Štúra v romantickej scénke. S pomocou žiakov a všetkých jeho kolegov sa mu rolu podarilo zvládnu. Žiaci urobili scenár, navrhli kostýmy a ostatné „a ja som sa hlavne snažil, aby som im to nezbabral," povedal po prebratí insígnií Jakim.
"Je to neopísateľný pocit. Som dojatý a fakt som to nečakal," povedal Jakim, ktorý vyučuje telocvik. Je učiteľom z presvedčenia a žiakov jeho prístup motivuje. Začínal v roku 1996 ako učiteľ na Cirkevnom gymnáziu v Trebišove , to znamená, že už dvadsať rokov sa venuje hlavne podpore pohybu mládeže. V posledných rokoch najmä vďaka nemu žiaci Obchodnej akadémie Račianska 107 získavajú ocenenia na športových súťažiach. Vo voľnom čase sa venuje futbalu, pôsobí už piaty rok ako tréner ŠK Tomášov. Nie je však len športovec, ale trochu aj hudobník – spieva a hrá na akordeón.
Gratulujeme!