Blindfriendly Sobota 21. 7. 2018 | Meniny má Daniel Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Bratislavský kraj má rozpočet na rok 2010

Bratislava, 11. júna 2010

 

Bratislavský samosprávny kraj (BSK) má rozpočet na rok 2010, schválili ho poslanci na dnešnom rokovaní zastupiteľstva. Župana Pavla Freša veľmi teší, že rozpočet prešiel veľkou väčšinou. Samospráva plánuje v tomto roku použiť najviac peňazí na školstvo a sociálne veci, na ktoré sa oproti minulému roku vyčlenilo viac finančných prostriedkov.

Rozpočet Bratislavského kraja na rok 2010 je zostavený ako vyrovnaný, očakáva celkové príjmy a výdavky do výšky 120 611 075, 40 €. „Veľmi ma teší, že prešiel veľkou väčšinou. Diskusia ukázala, že nezazneli žiadne faktické výhrady zo strany opozície, zazneli iba politické deklarácie,“ uviedol predseda kraja Pavol Frešo. Rozpočet kraja nadväzuje na východiská rozpočtu verejnej správy a vývoja hospodárenia kraja v predchádzajúcich rokoch a má stabilizačný ráz. Podľa Freša reaguje na záväzky bývalého vedenia a na hospodársku krízu. „Záväzky z minulosti predstavujú viac ako 20 miliónov €. Obyvatelia kraja však výpadok v rozpočte nepocítia,“ konštatoval župan.

Najviac peňazí plánuje kraj použiť na školstvo a sociálne veci, na ktoré sa oproti minulému roku vyčlenilo viac financií. „Veľmi dôležité je, že pri tvorbe rozpočtu na tento rok nedošlo ku kráteniu výdavkov v takých oblastiach, ako je školstvo, sociálne veci, ale naopak k navýšeniu,“ povedal Frešo. Rizikom rozpočtu je podľa neho to, ak by sa ukázalo, že kríza je hlbšia a daňové príjmy v republike sa nenaplnia. Zároveň uviedol, že to by sa vážne dotklo všetkých samosprávnych krajov. „Rozpočet sme však zostavili veľmi konzervatívny. Nechceme sa každé dva mesiace vyhovárať, že sme rozpočet zle zostavili. Radšej budeme rátať s nižšími príjmami, budeme šetriť, hľadať ďalšie úspory, aby sme splnili to, čo sme ľuďom sľúbili,“ doplnil Frešo.