Blindfriendly Utorok 16. 10. 2018 | Meniny má Vladimíra Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Bratislavský kraj začne s postrekmi proti komárom na Záhorí

Bratislava, 2.júla 2010

 

Situácia s premnoženými komármi je na Záhorí kritická a treba ju okamžite riešiť. Zhodli sa na tom dnes starosta Záhorskej Vsi Boris Šimkovič a predseda Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) Pavol Frešo, ktorý sa bol pozrieť na situáciu v postihnutých oblastiach.

Okrem komárov sa však premnožili aj štípajúce mušky, ktoré na ľudí útočia v celých rojoch. Sú mimoriadne agresívne a zanechávajú opuchliny, ktoré si už niektorí ľudia musia liečiť antibiotikami. „Najhoršie je to ráno a večer, ľudia sa už pomaly boja vychádzať von zo svojich domovov,“ povedal starosta Šimkovič.

Do problému riešenia kalamitného stavu komárov vstúpil aktívne predseda BSK. „V tejto chvíli máme 70.000 eur z úradu vlády, ktoré hneď na začiatku budúceho týždňa použijeme na postreky proti komárom. Očakávame ďalšie peniaze zhruba vo výške 250.000 eur. Budeme urgovať úrad vlády, aby sme ich čo najskôr dostali. Je absolútne neúnosné, aby kvôli byrokratickým prekážkam trpeli ľudia, trpeli deti. Spolupráca samosprávy na Záhorí a župy musí vyriešiť problém komárov na Záhorí, osobitne v najviac postihnutých častiach okresu Malacky," povedal Frešo.

Pre podobné situácie chce BSK podľa jeho slov zriadiť krízový fond, do ktorého by prispievali všetky obce. V prípade potreby by sa potom postihnutým obciam okamžite pomohlo z tohto fondu.