Blindfriendly Piatok 19. 10. 2018 | Meniny má Kristián Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

BSK bude revitalizovať školské ihriská

Bratislava, 26. septembra 2010

 

Poslanec zastupiteľstva Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) Milan Trstenský chce v spolupráci s predsedom BSK Pavlom Frešom revitalizovať školské ihriská v kraji. Prvým takýmto ihriskom bude školský areál pri Strednej priemyselnej škole elektrotechnickej (SPŠE) K. Adlera v Dúbravke, ktorý bol zaradený dodatočne aj na budúco týždňové rokovanie zastupiteľstva BSK. „Projekt zahŕňa tri etapy, predpokladáme, že v najbližšej dobe štyroch, piatich rokov je splniteľná prvá etapa, kedy budeme schopní zrevitalizovať a dostať do pôvodného, prípadne dostať do lepšieho stavu ihriská ako boli pred 15-20 rokmi,“ vysvetlil Trstenský.

Revitalizáciou a prebudovaním areálu na športoviská s umelým povrchom vznikne jedinečné športovo-oddychové centrum v západnej časti Bratislavy s možnosťou usporiadania stredoškolských súťaží krajského ale aj medzinárodného významu. „Dnešná doba si už vyžaduje nízkoúdržbové, prípadne bezúdržbové povrchy, to znamená, že to, čo bolo zelené a asfaltové, bude z umelej trávy a to čo bolo z antuky, by malo byť z povrchov gumených na behy pre rekreačných bežcov a pre atletiku základnej a strednej školy,“ doplnil poslanec Trstenský. Vzhľadom na umelé povrchy športovísk a umelé osvetlenie tu budú možné celoročné aktivity nielen pre žiakov priľahlých školských zariadení, ale aj pre širokú verejnosť. Centrálna umelá plocha vďaka možnosti predelenia sieťami umožní športovanie viacerým skupinám súčasne.

Školský areál pri SPŠE K. Adlera bol vybudovaný v rokoch 1976- 78. Pozostáva z atletického oválu dĺžky cca 300 m, športoviská pre skok do diaľky, trojskok, vrh guľou, skok do výšky, asfaltového basketbalového a futbalového ihriska. Jeho súčasný stav je už pre využívanie na hodiny telesnej výchovy resp. rekreačné športovanie nevyhovujúci.