Blindfriendly Sobota 21. 7. 2018 | Meniny má Daniel Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

BSK chce rokovať s ministrom výstavby o pezinskej skládke odpadov

Bratislava, 22. marca 2010

 

Bratislavský samosprávny kraj (BSK) požiadal o stretnutie s ministrom výstavby a regionálneho rozvoja Jánom Mikolajom, témou má byť pezinská skládka odpadov. Župa sa usiluje vstúpiť ako účastník do konania o preskúmaní územného rozhodnutia o skládke mimo odvolacieho konania, rezort má na posúdenie zákonnosti územného rozhodnutia čas iba do mája. „Župa bude riešiť problémy ľudí a mestskej samosprávy, ktoré súvisia s kontroverznou pezinskou skládkou. Pokiaľ si občania Pezinka neprajú mať v blízkosti mesta skládku, čo dali najavo, tak v spolupráci so samosprávou Pezinka budeme týchto občanov zastupovať a hľadať spôsoby, ako im vyhovieť,“ povedal predseda BSK Pavol Frešo.

Vstup župy do konania na ministerstve výstavby odobrili krajskí poslanci na februárovom zasadnutí. BSK chce, aby ministerstvo prehodnotilo rozhodnutie Krajského stavebného úradu, ktorý v roku 2007 vydal územné rozhodnutie pre skládku. Trojročná lehota na jeho zrušenie uplynie 14. mája 2010, po uplynutí tejto lehoty ho už nebude možné zrušiť. Na ministerstve teraz posudzujú územný plán Pezinka. Po ňom by malo prísť na rad mimoodvolacie konanie.

Podľa primátora Pezinka Olivera Solgu nie je v záväznej časti územného plánu BSK žiadna skládka a preto ani nemôže byť. „Je veľký rozdiel v územnom pláne medzi smernou a záväznou časťou. Záväzný, ak by bol v záväznej časti, tak to už je naozaj dokument, ktorý má svoju silu. Ak je len v smernej časti, tak hovoríme o tom, že mohol by byť, alebo mohli by sme urobiť prvé kroky k tomu, aby skončil možno niekde v záväznej časti,“ doplnil Oliver Solga.