Blindfriendly Štvrtok 19. 7. 2018 | Meniny má Dušana Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Do zrekonštruovaného gymnázia na Grösslingovej sa žiaci vrátia už v septembri

Bratislava, 23. augusta 2010

 

Do zrekonštruovaného gymnázia na Grösslingovej ulici v centre Bratislavy, ktoré je v pôsobnosti Bratislavského samosprávneho kraja, sa žiaci vrátia už v septembri. „Sme veľmi radi, že sa žiaci budú môcť učiť od septembra v zrekonštruovanej budove. Gymnázium Grösslingova patrí dlhodobo medzi úspešné školy a týmto vytvoríme žiakom podmienky, aby sa v tejto tradícii pokračovalo,“ povedal bratislavský župan Pavol Frešo.

Rekonštrukcia gymnázia sa začala začiatkom roku 2009, pričom gymnázium provizórne fungovalo v bývalej Strednej priemyselnej škole chemickej na Račianskej ulici. Rekonštrukcia prebieha bez časového sklzu a pod dohľadom pamiatkového úradu. V zrekonštruovanom gymnáziu pribudnú pilóty pod základmi, strešná krytina, nový je podzemný trakt telocvične, podlahy, elektroinštalácia, svietidlá, rozvody vody a kanalizácie a pribudla aj nová sanitárna technika. Taktiež sú nové počítačové siete, školské tabule a nábytok. V budove gymnázia boli zrekonštruované okná, dvere, drevené obklady stien, schodiská, fasáda, oplotenie areálu, klampiarske a kovové výrobky a bola odstránená prístavba starých šatní.

Doteraz dosiahli náklady na rekonštrukciu školy 20,9 milióna €, na dokončovacie práce v budúcom roku sa počíta s čiastkou cca 850-tisíc €. Celkové náklady na rekonštrukciu školy sú teda 21,8 milióna €. Pôvodne plánované náklady ešte predchádzajúcim vedením kraja predstavovali sumu viac ako 24 miliónov €.

Gymnázium Grösslingová sa od svojho vzniku v roku 1908 vypracovalo na jedno z najlepších gymnázií v Bratislave, na Slovensku a možno aj v strednej Európe. Na škole študovali rôzne známe osobnosti ako napríklad Milan Lasica, Božidara Turzonová či Gejza Dusík. Veľa ľudí pozná gymnázium pod skratkou GAMČA. Je to skratka z historického názvu školy - Gymnázium Alexandra Markuša Červenej Armády.