Blindfriendly  22. 7. 2018 | Meniny má Magdaléna Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Župan Frešo dnes ocenil 21 stredoškolských pedagógov

Bratislava, 30. marca 2010

 

Pri príležitosti Dňa učiteľov dnes predseda Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) Pavol Frešo ocenil na pôde Úradu BSK 21 stredoškolských pedagógov. Ocenenie je vyjadrením vďaky za to, že napriek všetkému zotrvali na svojich miestach a odovzdávajú svoje vedomosti a skúsenosti mladým. „Je to spôsob, akým môžeme oceniť náročnú prácu učiteľov. Vôľa a odovzdávanie poznatkov je dôležité aj preto, lebo si uvedomujem, aké podmienky máme teraz v školstve,“ povedal Pavol Frešo. Ocenení prevzali ďakovný list predsedu BSK za mimoriadny prínos a finančnú odmenu 300 €, jedno z ocenení bolo pritom udelené in memoriam.

Súčasťou programu bolo vystúpenie flautového tria študentiek Konzervatória v Bratislave v podaní Martiny Kuštárovej, Soni Šiškovej a Veroniky Vitázkovej. Zúčastneným zahral aj sedemnásťročný huslista, víťaz jednej z najvýznamnejších svetových medzinárodných husľových súťaží Karol Daniš, žiak 2. ročníka Konzervatória v Bratislave. Záver podujatia patril Nele Pociskovej, ktorá zaspievala skladbu z repertoáru svetoznámej speváčky Beyonce. Nela Pocisková je žiačkou 4. ročníka Konzervatória v Bratislave.

Ocenených vybrala komisia na základe nominácií riaditeľov stredných škôl v Bratislavskom samosprávnom kraji. Na Úrad BSK bolo doručených 39 návrhov.