Blindfriendly Piatok 24. 1. 2020 | Meniny má Timotej Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Tvorivý jarmok s MEREMOU

 Vďaka finančnej podpore Ministerstva kultúry Slovenskej republiky sa 29. augusta 2018 v priestoroch Starej radnice a chráneného pracoviska Musique club galerie uskutočnila prezentácia kreatívneho umenia klientov Domova sociálnych služieb a zariadenia podporovaného bývania Merema v Modre.

 

Slnečné sviatočné popoludnie prilákalo na Tvorivý jarmok s Meremou našich sympatizantov aj náhodných okoloidúcich zvedavcov. S radosťou sme privítali pána primátora Mesta Modra Juraja Petrakoviča s manželkou Agátou Petrakovičovou Šikulovou - garantkou projektu. Nádvorie Starej radnice ožilo a návštevníci mali možnosť nadýchnuť sa tvorivej umeleckej atmosféry plným dúškom. Divadlo Agapé zahralo predstavenie More, po ktorom sa mohli deti aj dospelí zúčastniť divadelnej dielne. V tvorivých stánkoch si pod vedením našich nesmierne nadaných klientov a úžasných trpezlivých zamestnancov vyskúšali prácu s hlinou a točenie na hrnčiarskom kruhu, tvárnosť drôtu, namaľovali si vlastnú šálku, vyrobili voňavé pestrofarebné mydlo, uplietli košík z papiera a pochutili si na lekvárových koláčoch. V priestoroch Musique club galerie mohli návštevníci vzhliadnuť prezentáciu Meremy, výstavu obrazov, vyrobiť si náramok šťastia, nechať si namaľovať vlastný portrét a privoňať k bylinkám z našej bylinkovej záhrady. Príjemnou bodkou v závere podujatia boli tóny hudobnej skupiny Stará jedáleň.
Naša úprimná vďaka prináleží zamestnancom Mestského úradu Modra, oddeleniu verejnoprospešných služieb, zamestnancom Kultúrneho domu Ľudovíta Štúra, Média Modra, s.r.o. a všetkým sympatizantom Meremy za nezištnú podporu, ktorej sa Nadácii pre človeka v núdzi a prevenciu kriminality pri realizácii tohto projektu dostalo.
„Sme ako more, ktoré skrýva veľa tajomstiev. More, ktoré mení svoju tvár. Sme more ktoré osvieži, ublíži aj pohladí... Sme more, ktoré vás prijíma takých, akí ste. Prijímate aj vy nás takých, akí sme?“