Blindfriendly Streda 26. 2. 2020 | Meniny má Viktor Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Učiť sa, učiť sa, učiť sa

 Táto myšlienka je stále platná a keď si ju aplikujeme na životný cyklus, tak prvé učenie – vedomosti získavame od svojich rodičov, potom nasleduje formálne vzdelávanie na všetkých stupňoch škôl a ostatné, ale nie posledné učenie, je celoživotné vzdelávanie získavané formálne ale aj neformálne.

 
Prepojenie praxe so školou je nielen potrebné, ale pri rýchlosti akou prichádzajú nové technológie a novinky do praxe aj nevyhnutnosťou, ak sa príprava žiakov nemá vzdialiť od reality. Pedagóg je ten, ktorý nové poznatky odovzdáva študentom ako prvý. Ako ale získať najnovšie informácie? Jednou z foriem je spolupráca so zamestnávateľmi, ktorí si uvedomujú, že len kvalitne pripravený absolvent sa rýchlo zapojí do výrobnej praxe.
Stredná odborná škola polygrafická v Bratislave pod záštitou Zväzu polygrafie na Slovensku zorganizovali v prvý deň prázdnin, 1. júla 2015, seminár pre pedagógov na aktuálne témy. Učitelia si mohli vypočuť prednášky od popredných predstaviteľov polygrafických firiem ako sú svetový výrobca tlačových strojov Heidelberg, výrobca a dodávateľ chémie a prípravkov pre tlač Bottcher a dodávateľ riešení pre Packaging a prípravu tlače M&P. Aktívnou formou otázok na prednášajúcich sa mohli poslucháči dozvedieť najnovšie trendy z oblasti polygrafie a doplniť si svoje vedomosti, ktoré určite zúročia po prázdninách pre svojich študentov. Na záver sa uskutočnila exkurzia pedagógov do tlačiarne Kasico.
Táto forma získavania informácií priamo od zdroja je zárukou, že polygrafický dorast nestratí kontakt s výrobnou praxou. Už teraz sa pripravujú nové témy, ktoré chce škola v spolupráci so zamestnávatelmi realizovať na Strednej odbornej škole polygrafickej v Bratislave.