Blindfriendly Utorok 25. 2. 2020 | Meniny má Frederik Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Učitelia Gymnázia Alberta Einsteina v Edulabe

 Učitelia GAE oslávili Deň učiteľov netradične. Zavítali do Edulabu, centra, ktoré je zamerané na efektívne aplikovanie informačných a komunikačných technológií a využívanie digitálneho vzdelávacieho obsahu v procese výučby.

 

Zoznámili sa s Planétou vedomostí, ktorá predstavuje digitálny vzdelávací obsah pre základné a stredné školy, so vzdelávacím portálom pre moderných učiteľov s názvom Naučteviac.sk, mali možnosť vyskúšať si prácu s interaktívnou tabuľou, dotykovým prezentačným displejom, odskúšali tablety, hlasovacie zariadenia a interaktívne perá.

Učitelia gymnázia už majú skúsenosti s používaním inovatívnych metód, pretože Gymnázium Alberta Einsteina je Vzorovou školou Planéty vedomostí, jej možnosti škola využíva najmä na hodinách matematiky, fyziky, chémie a biológie. Planéta vedomostí umožňuje obsah učiva podať moderne, názorne, digitálne. Žiaci sú novými učebnými metódami nadšení, s Planétou vedomostí môžu pracovať aj samostatne doma. Učiteľ dokáže ich samostatnú prácu skontrolovať.

Hneď po návšteve Edulabu PaedDr. Monika Kolková a RNDr. Mesároš pripravili hodiny fyziky s využitím Planéty vedomostí pre hostí školy – žiakov z Moskvy, ktorí do gymnázia zavítali v rámci svojho pobytu na Slovenku.