Blindfriendly Streda 8. 4. 2020 | Meniny má Albert Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Umenie spája národy

Domov sociálnych služieb a zariadenie podporovaného bývania Rozsutec, ktorý je v zriaďovateľskej pôsobnosti Bratislavského samosprávneho kraja, Vás pozývajú na medzinárodný divadelný festival Umenie spája národy. V dňoch od 24. do 27. augusta t. r. sa na Evanjelickej bohosloveckej fakulte na Bartókovej 8 v Bratislave stretnú divadelné súbory z Českej republiky, z Ukrajiny a zo Slovenska. Zúčastniť sa môžete aj Vy, ako divadelný súbor alebo ako divák.

 
Zo Slovenska sa podujatia zúčastnia súbory z  Nitrianskeho, Prešovského, Žilinského a Bratislavského samosprávneho kraja. Myšlienka festivalu vychádza z predpokladu, že umenie je blízke všetkým a zvlášť pre ľudí, ktorí trpia postihnutím. Je to jedna z foriem vyjadrenia, pri ktorom veľkú úlohu zohráva reč tela. Festival má ambíciu vytvoriť priestor pre stretnutie súborov z rôznych krajín a prekonať tak jazykovú bariéru. Nie je vylúčené, že zástupcovia jednotlivých národov sú si veľmi podobní a svojím vnímaním sveta môžu veľa priniesť aj intaktnej populácií.
 
V utorok 25. augusta o 18.00 sa na námestí v Bratislave v rámci Kultúrneho leta predstaví víťazný súbor z 1. festivalového dňa.