Blindfriendly Štvrtok 18. 10. 2018 | Meniny má Lukáš Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Úspech v škole je podľa Freša najlepším predpokladom úspechu aj v živote

Bratislava, 30. júna 2010

 

Predseda Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) Pavol Frešo dnes na Gymnáziu Ivana Horvátha v Bratislave odovzdával vysvedčenia žiakom s riaditeľskou pochvalou. Išlo o študentov, ktorí vynikali či už prospechom, alebo reprezentáciou školy v rôznych oblastiach.

„Som presvedčený, že ak je niekto v nejakej činnosti najlepší, dokáže zvládnuť na podobnej úrovni aj iné problémy, čo mu zvyšuje sebavedomie a vytvára predpoklady na úspech aj v ďalšom živote,“ povedal v diskusii so žiakmi Frešo.

Na odovzdávaní vysvedčení a ocenení sa zúčastnila aj poslankyňa NR SR a donedávna aj predsedníčka školského výboru NR SR Tatiana Rosová. Žiakom zaželala do budúcnosti veľa ďalších úspechov. Poslankyňa zároveň dúfa, že žiaci budú príkladom aj pre ďalšie deti z tohto gymnázia, ktoré budú v tomto pozitívnom trende pokračovať a šíriť ho ďalej.

Gymnázium sa nachádza v bratislavskej mestskej časti Ružinov. Riaditeľkou školy je Marta Jankovičová. Škola už desať rokov spolupracuje s nemeckým gymnáziom v Mosbachu. Každoročne uskutočňuje recipročnú výmenu žiakov a učiteľov. Výmeny sú vždy doplnené aj kultúrnymi a športovými akciami (koncert, divadlo, futbal, volejbal).