Blindfriendly Streda 19. 2. 2020 | Meniny má Vlasta Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

V Bratislavskom kraji vznikne tretie centrum odborného vzdelávania

V Bratislavskom kraji vznikne od mája tretie centrum odborného vzdelávania, ktoré pomôže stredoškolákom uplatniť sa na trhu práce. COV vznikne na SOŠ Farského a bude prvým centrom v oblasti potravinárstva.

 
„V rámci školskej infraštruktúry je našou prioritou podpora odborného vzdelávania a prispôsobenie vzdelávacieho systému na požiadavky praxe a trhu práce. Novovzniknuté centrum odborného vzdelávania v oblasti potravinárstva bude ponúkať štyri odbory - pekár, cukrár, mäsiar a lahôdkar,“ povedal bratislavský župan Pavol Frešo. Zároveň doplnil, že vytvorením COV sa zvýši kvalita a efektivita výchovno-vzdelávacieho procesu.
 
Kraj uskutočňuje významné kroky k zatraktívneniu odborného vzdelávanie. Na SOŠ Farského napr. od septembra 2011 zaviedol nové odbory - pracovník v hotelierstve a cestovnom ruchu, mäsiar a kuchár, od septembra 2013 vznikne na škole nový študijný odbor Hotelová akadémia.
 
„Považujem to za veľký úspech, že v priebehu dvoch rokov otvárame už tretie centrum odborného vzdelávania. S nezamestnanosťou mladých musíme niečo urobiť, a to je najlepšia cesta k tomu, aby sme mali odborne pripravených mladých ľudí, ktorí sa uplatnia na trhu práce,“ doplnila podpredsedníčka BSK Gabriella Németh.
 

BSK má od septembra 2012 dve centrá odborného vzdelávania - pre oblasť elektrotechniky a informačných technológií na SOŠ Hlinícka 1 a pre oblasť poľnohospodárstva a rozvoja vidieka na Spojenej škole SNP 30 v Ivanke pri Dunaji. Všetky tri COV sú schopné pružne reagovať na potreby trhu práce v kontexte celoživotného vzdelávania.