Blindfriendly Sobota 7. 12. 2019 | Meniny má Ambróz Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

V Dúbravke vznikne nové ubytovanie pre učiteľov

 Bratislavský samosprávny kraj plánuje na leto tohto roka dokončenie až ôsmich ubytovacích jednotiek pre učiteľov. Vzniknú na internáte SOŠ automobilovej J. Jonáša na Saratovskej ulici.

 
Kraj sa rozhodol pomôcť učiteľom, ktorých platy sú tabuľkové, ale náklady na život sú práve v bratislavskom regióne omnoho vyššie ako inde. „Preto sme sa rozhodli poskytnúť naše ubytovacie kapacity. Robíme to v rámci viacerých internátov, ktoré má Bratislavská župa pod sebou,“ povedal župan. „Toto je naša odpoveď na situáciu, ktorú by mal riešiť viac štát,“ dodal Pavol Frešo.
 
Župa sa takýmto spôsobom snaží pomôcť tým, ktorí by za iných okolností boli nútení zo školstva odísť. „Napriek tomu, že je kríza a napriek tomu, že z objektívnych príčin nevieme realizovať žiadne veľké investície, pomôžeme učiteľom aspoň takto – v malom,“  dodal bratislavský župan.
 
Na internáte kraj zrekonštruuje chodbu na prvom poschodí. Vzniknú tak ubytovacie jednotky s dvoma izbami, kúpeľňou a kuchyňou. Chodba by mala byť uzavretá, bude na nej aj odkladací priestor. Ako informoval riaditeľ Odboru školstva BSK Roman Csabay, do sprevádzkovania prvej polovice chodby v lete BSK plánuje investovať 60-tisíc až 70-tisíc eur.

Bratislavský samosprávny kraj má vo svojej zriaďovateľskej pôsobnosti 58 stredných škôl. Pracuje na nich 2657 zamestnancov, z toho je 1924 učiteľov.