Blindfriendly Streda 19. 2. 2020 | Meniny má Vlasta Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

V kraji pokračovali akcie Župnej jesene

 Obyvatelia a návštevníci Bratislavskej župy sa aj tento víkend zabávali na hodoch v Rači, Studienke či Modre. Tí, čo majú radi súťaženie, mohli si sadnúť na bicykel v Ružinove alebo súťažiť v jedení zemiakových placiek na Krumpolovom dni v Sološnici.

 
V Sološnici sa v sobotu šúpali a varili zemiaky na rôzne spôsoby. Počas Krumplového Dňa deti súťažili v šúpaní zemiakov, a vyhral ten, ktorý doniesol najväčší zemiak a jablko. Hodovalo sa aj v Studienke počas podujatia Hasprunský dubák.

Župan Pavol Frešo sa v sobotu zúčastnil Ružinovskej cykločasovky, ktorá je súčasťou Ružinovských hodov. „Je čas vinobraní a hodov a práve sme na Ružinovských hodoch, kde by človek čakal že sa bude veľa piť a jesť. Tu však prebieha cykločasovka, ktorú usporiadali pod patronátom pána starostu Ružinova, Dušana Pekára. Je to snaha aj v rámci hodov vytiahnuť ľudí z ich domovov, od stánkov, aby si išli zašportovať a užili si pohyb. Keďže vidím mnoho mladých ľudí, tak pevne verím, že z toho vznikne jedna pekná tradícia,“ povedal župan Pavol Frešo. Akcie sa zúčastnili aj bratia Peter a Pavol Hochschornerovci.

Následne spolu s prezidentom Ivanom Gašparovičom pozdravil hodujúcich v Rači. Potom sa presunul do Sološnice na Krumpolový deň, ktorý je podobne ako hody v Rači, Ružinove, Modre a Dúbravke súčasťou Župnej jesene.

Víkend vyvrcholí dnes poklepkaním základného kameňa cyklomostu do Schlosshofu o 16:30. Výstavba cyklomostu je dobrou správou nielen pre cyklistov ale aj pre obyvateľov z blízkeho okolia, ktorí už nebudú musieť nadbiehať niekoľko kilometrov, aby sa dostali do Rakúska.

Viac informácii o podujatiach nájdete aj na stránke Bratislavského kraja - www.zupnajesen.sk