Blindfriendly Utorok 19. 11. 2019 | Meniny má Alžbeta Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

V Pezinku sa opäť zídu hrnčiari a keramikári

Od piatka do nedele sa budú na Radničnom námestí v Pezinku konať medzinárodné Keramické trhy, pripravený je aj bohatý kultúrny program. Tento rok to bude už jubilejný 10. ročník. Podujatie má predovšetkým podporiť remeslo, ktoré má v oblasti Malých Karpát tradíciu už niekoľko storočí, a ukázať jeho rôzne podoby.

 
Svoju tvorbu a výrobky z keramiky bude v Pezinku prezentovať takmer 200 keramikárov zo Slovenska, Čiech, Moravy, Slovinska, Maďarska, Bulharska či Tunisu. Som presvedčený, že Keramické trhy vysielajú do mnohých štátov Európy dobrý signál - o remesle, o dobrom kumšte, o našom vzácnom dedičstve,“ povedal bratislavský župan Pavol Frešo. Návštevníci sa môžu tešiť aj na ukážky točenia na hrnčiarskych kruhoch, detské dielne, pripravený je pestrý kultúrny program aj keramická súťaž - tentokrát s témou „pocta desiatemu ročníku Keramických trhov“. Podujatie navštívi každý rok viac ako 20-tisíc návštevníkov.
 
Trhy sú atraktívne nielen predajom rôznych druhov keramických výrobkov, ale aj sprievodnými podujatiami. V tomto roku bude v Malokarpatskom múzeu v Pezinku sprístupnená výstava toho najlepšieho z histórie trhov, ale aj „nepodarkov“, záujemcovia si ju môžu pozrieť od 7. júna do 7. júla 2013. Novinkou bude publikácia, ktorá zaujímavým spôsobom mapuje uplynulých 9 rokov príprav a fungovania Keramických trhov. Samozrejmosťou budú postrehy keramikárov, ktorí každoročne v júni prichádzajú do malokarpatského regiónu prezentovať svoju tvorbu. Ďalšou novinkou je fotografická súťaž pre návštevníkov Keramických trhov 2013. Organizátorom podujatia je Malokarpatské múzeum v Pezinku, ktoré je v zriaďovateľskej pôsobnosti Bratislavského kraja.