Blindfriendly Utorok 25. 2. 2020 | Meniny má Frederik Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

V pondelok žiaci navštívia Osvienčim a verejnosť uvidí Natálku

 Bratislavský samosprávny kraj pokračuje svojimi aktivitami v zápase proti extrémizmu, za ktoré sa postavili aj poslanci župného Zastupiteľstva na svojom poslednom zasadnutí. Preto už v pondelok 27. februára 2017 žiaci Strednej odbornej školy zo Senca spolu so zástupcami župy a občianskeho sektora opäť navštívia vyhladzovací tábor v poľskom Osvienčime a zároveň verejnosť čaká predstavenie Natálka.

 
„Všetky naše projekty či už je to Natálka, návšteva Osvienčimu so stredoškolákmi alebo slobodné diskusie na župných školách smerujú k tomu, aby spoločnosť poznala následky totalitného extrémizmu z minulosti a najmä, aby mladí ľudia dokázali  podrobiť kritickému mysleniu všetky pokusy oslabiť slobodnú a demokratickú spoločnosť,“ vyjadril sa predseda Bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo.
Prvá cesta do poľského Osvienčimu sa uskutočnila koncom januára pri príležitosti 72. výročia oslobodenia vyhladzovacieho tábora a zúčastnilo sa jej 40 žiakov, ktorí tak na vlastné oči mohli vidieť dôsledky extrémizmu.  Nejde však len o samotnú návštevu vyhladzovacieho tábora. Cieľom župy je prinášať aj niečo naviac ako je napr. diskusia počas cesty autobusom s odborníkmi o príčinách a prejavoch extrémizmu a najmä o jeho dôsledkoch.
 Living memory zároveň uvedú v pondelok 27. februára 2017 divadelnú miniinscenáciu o Natálke, ktorá po útoku neonacistov takmer zomrela. Predstavenie Natálka si tak široká verejnosť pozrie  o 19:30 v Slovenskom národnom divadle v priestoroch Modrého salóna. Po odohratí predstavenia nebude chýbať diskusia medzi divákmi a tvorcami ako aj s historikmi z o.z. Living Memory.