Blindfriendly Pondelok 27. 5. 2019 | Meniny má Iveta Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

V prenajatej budove od kraja vybuduje Petržalka materskú škôlku

 V nevyužívanej budove na Krásnohorskej ulici v bratislavskej Petržalke vznikne materská škôlka so šiestimi triedami pre 120 detí. Budova, ktorá patrí Bratislavskému kraju, bude v dlhodobom prenájme mestskej časti za symbolické euro na rok. Rozhodli tak krajskí poslanci na júnovom rokovaní zastupiteľstva na žiadosť petržalskej samosprávy práve s cieľom vybudovať v budove materskú školu.

 
„Tento objekt, ktorý pôvodne slúžil na účely materskej škôlky, bude opäť slúžiť na účely materskej škôlky. Mestská časť získa objekt za symbolický nájom, investuje do nej prostriedky a verím, že čoskoro tu pribudne šesť alebo sedem tried a zásadnejším spôsobom sa podarí vyriešiť nedostatok kapacít v materských škôlkach. Špeciálne v Petržalke je tento problém najakútnejší,“ povedal Peter Húska z Bratislavského kraja.
 
Zástupca petržalského starostu Michal Radosa túto spoluprácu veľmi pozitívne. „Ide o druhú významnú spoluprácu po finančnej podpore výstavby Petržalskej plavárne. Dovoľujem si povedať, že táto škôlka spolu s našimi ďalšími aktivitami nám pomôže k tomu, že s veľkou pravdepodobnosťou v priebehu tohto funkčného obdobia dokážeme odstrániť problém s nedostatkom miest v škôlkach pre trojročné a staršie deti,“ uviedol. Potrebné investície odhadol na 600 000 eur. Radosa zároveň dodal, že najskôr je potrebné vysporiadať vlastnícke vzťahy k pozemku. Škôlku chcú aspoň čiastočne financovať zo zdrojov súkromných investorov či osôb.
 
Budova bola v minulosti využívaná ako materská škôlka, neskôr v nej bola zriadená stredná odborná škola. V roku 2007 prešla do správy Úradu BSK, odkedy sa objekt nevyužíval.