Blindfriendly Utorok 25. 2. 2020 | Meniny má Frederik Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

V Rači pribudli nové cyklostojany

 V bratislavskej mestskej časti Rača pribudli tri nové cyklostojany - pred budovou kultúrneho strediska Impulz na Dopravnej ulici, pred budovu kultúrneho strediska na Žarnovickej ulici a pred budovou miestneho úradu na Kubačovej ulici.

 

V rámci Európskeho týždňa mobility dnes cyklostojany slávnostne odovzdali do užívania starosta mestskej časti Peter Pilinský a župan Pavol Frešo. V priebehu týždňa pribudnú stojany na bicykle aj pred niektorými strednými školami v rámci župy. V rámci týždňa mobility sa dnes o 18:00 uskutoční na Námestí SNP diskusia na rôzne dopravné témy. Záujemcovia môžu o alternatívnej mobilite hovoriť aj so županom Pavlom Frešom, napríklad aj o skúsenostiach s jazdením na bicykli v hlavnom meste v dopravných špičkách.

Župa odštartovala Európsky týždeň mobility v piatok oficiálnym otvorením obnoveného cykloturistického značenia v Devínskej Novej Vsi na Moravskej cyklistickej ceste, ktorá je súčasťou Eurovelo 13. Ide o cca 70 km úsek od severnej hranice katastrálneho územia obce Závod, až po most Lafranconi na petržalskej strane. „Snažíme sa, aby ľudia zvážili, že sa budú pohybovať menej autami a viac cyklodopravou alebo verejnou hromadnou dopravou. My ako župa môžeme pre to urobiť to, že práve propagáciou takejto alternatívnej dopravy na denno-dennej báze a v spolupráci s mestami, budeme budovať infraštruktúru pre cyklistov, aby sa cítili bezpečne,“ povedal župan počas otvorenia.

V rámci Európskeho týždňa mobility pripravila župa aj ďalšie akcie, napríklad dopravnú výchovu aj súťaže pre deti, prezentácie o elektromobiloch a elektrobicykloch či poklepanie základného kameňa k cykolomostu medzi Slovenskom a Rakúskom. Župan Pavol Frešo v rámci podujatia precestuje v utorok časť regiónu mestskou hromadnou dopravou, regionálnymi autobusmi, vlakom aj na bicykli a elektrobicykli. Svoju cestu odštartuje o 12:00 spred Úradu BSK, odkiaľ sa autobusom (č.78) odvezie na AS Mlynské Nivy. Regionálnym autobusom pôjde do Záhorskej Vsi, následne sa presunie vlakom do Vysokej pri Morave a odtiaľ pôjde naspať do Bratislavy na bicykli.

Týždeň mobility je celoeurópska iniciatíva a každoročne sa koná od 16. do 22. septembra, venovaná je doprave a jej vplyvu na život v meste a regióne. Podrobný program o jednotlivých podujatiach kraja nájdete na stránke www.bratislavskykraj.sk.