Blindfriendly Pondelok 14. 10. 2019 | Meniny má Boris Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

V Rose piekli šišky a fánky

 Dňa 14. 02. 2012 sa na pôde Domova sociálnych služieb pre deti a rehabilitačného strediska ROSA na bratislavskej Patrónke konalo fašiangové stretnutie klientov zo šiestich domovov sociálnych služieb v zriaďovateľskej pôsobnosti BSK, aby si zmerali sily v pečení fánok a šišiek.

 

Cesto rýchlo nakyslo, šikovné ruky klientov povykrajovali šišky a fánky, tie následne vypražili do zlatista. Príjemnú hudbu osviežila harmonika pána Jožka z Rače. Našli sa aj odvážlivci, ktorí si s ním zaspievali. K príjemnej atmosfére prispel moderátor stretnutia – riaditeľ hostiteľov PhDr. Miroslav Kuric, zástupcovia odboru sociálnych vecí Ú BSK, riaditelia a zamestnanci zúčastnených zariadení sociálnych služieb, ale aj seniorky z domova sociálnych služieb a zariadenia pre seniorov v Rači a nápomocní boli majstri a žiaci Odborného učilišťa, ktorí pripravili cesto a pomohli s pečením.

Všetci zúčastnení dostali „fašiangový certifikát“ za „fantastické výkony – hodvábnu kvalitu cesta, omamné vône šišiek a fánok a trvalé sliniek zbiehanie“. Tešíme sa na ďalšie takéto vydarené stretnutia.