Blindfriendly Štvrtok 2. 4. 2020 | Meniny má Zita Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

V Rozsutci školenie o práci s dobrovoľníkmi

 Dvanásť zamestancov DSS a ZPB Rozsutec na Furmanskej 4 v Bratislave absolvovalo v týchto dňoch tréning o práci s dobrovoľníkmi pod vedením Mgr. Alžbety Mračkovej.

 

Prvým krokom na ceste k úspešnému dobrovoľníckemu programu je uvedomenie si, že vstup dobrovoľníkov do organizácie znamená zmenu systému a otvorenie sa verejnosti. Naučili sme sa, že dobrovoľník nenahrádza personál, ale prináša niečo nové, dopĺňa a skvalitňuje poskytované služby. Na tréningu sme spolu nielen hľadali, ale aj našli, čo očakávame v Rozsutci od dobrovoľníkov, vytvorili sme profil dobrovoľníka pre určitú konkrétnu činnosť, učili sme sa hľadať doborovoľníkov, motivoovat dobrovoľníkov a najmä udržať si ich. Účastníci školenia si ďalej vyskúšali vstupný pohovor s dobrovoľníkom a tiež pohovor pri ukončení práce s dobrovoľníkom. Dobrovoľníkov v Rozsutci čaká vstupné školenie, supervízia, motivácia a oceňovanie i hodnotenie dobrovoľníckeho programu. Prvé lastovičky sme už v Rozsutci privítali, držte im i nám palce.