Blindfriendly Pondelok 9. 12. 2019 | Meniny má Izabela Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Vajnorský ľadový pohár prišli podporiť aj hokejisti Slovana

 Dvanásť amatérskych tímov bojovalo od soboty do nedele o Vajnorský ľadový pohár, ktorého tretí ročník organizovala mestská časť Vajnory v spolupráci s Bratislavským samosprávnym krajom.

 
Počas dvoch dní sa na klzisku v areáli Alviano odohralo 24 zápasov, svoj tím postavila aj župa. Všetkých účastníkov prišli v nedeľu podporiť aj hráči HC Slovan Bratislava Miroslav Preisinger a Andrej Kudrna ako aj legenda slovenského hokeja Peter Šťastný. Prvenstvo si napokon vybojoval Jimmy Team, na druhom mieste skončili The Lasos a na treťom Končári. „Hokej je po futbale druhý najpopulárnejší šport, v zime je číslo jedna. Pre Bratislavskú župu je veľmi dôležité, aby sme podporovali ten typ hokeja, ktorý sťahuje deti z ulice smerom na ihrisko. Toto je konkrétny príklad,“povedal župan Pavol Frešo. Starosta Vajnor Ján Mrva verí, že rovnako úspešný bude aj 4. ročník turnaja.
 
Pavol Frešo zhodnotil aj ďalšie aktivity súvisiace so zimným športom aj hokejom, na ktorých sa župa podieľala. Napríklad projekt Škola ide na Slovan, ktorý pripravil kraj v spolupráci s HC Slovan Bratislava pre žiakov základných a stredných škôl v Bratislavskej župe. „Žiaci sa ako fanúšikovia dostali na domáce zápasy HC Slovan Bratislava, čím sme im sprostredkovali zážitok z hokeja v úplne novej fanúšikovskej kvalite. Zápasy videlo takmer 1500 detí z 28 škôl v rámci župy,“ uviedol župan Pavol Frešo. Slovan deti na zápas zadarmo vozil tým istým klubovým autobusom, ktorým na zápasy vonku cestujú hráči áčka. Zápas sledovali z vyhradeného sektoru A12 priamo pri ľadovej ploche. Od klubu dostali malé suveníry a tiež nahliadli do útrob zrekonštruovanej arény.