Blindfriendly Piatok 19. 4. 2019 | Meniny má Jela Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Veda v centre

Pozývame Vás do vedeckej kaviarne pod názvom Veda v Centre, ktorú v budove Centra vedecko-technických informácií v Bratislave pravidelne raz do mesiaca, posledný štvrtok v mesiaci, organizuje pre širokú verejnosť Národné Centrum pre popularizáciu vedy a techniky v spoločnosti.

 
Vo štvrtok dňa 29. 11. 2012 príde do našej vedeckej kaviarne významný slovenský mayológ, religionista a kultúrny antropológ, medzinárodne uznávaný vedec a odborník na výskum mayskej kultúry prof. Milan Kováč, PhD., z Katedry porovnávacej religionistiky na Filozofickej fakulte UK v Bratislave. Už 5 rokov  vedie v Guatemale výskumný projekt Slovenského archeologického a historického inštitútu, ktorý sa venuje Mayom a ktorý už dosiahol objavy svetového rozmeru. Témou vedeckej kaviarne bude ešte stále tajomstvom opradená história mayskej civilizácie. Prof. Kováč bude vo svojej prednáške prezentovať predovšetkým výsledky tohto rozsiahleho výskumu.
 
Verejnosť však v poslednom čase zaujíma najmä pozoruhodný odkaz, ktorý nám zanechali práve Mayovia. Podľa ich kalendára sa totiž blíži  koniec sveta a ten sa údajne končí rokom 2012. Je to fáma? Je to skutočne len marketingovo dobre podchytený mýtus? Čo na to hovorí renomovaný vedec a odborník na mayskú kultúru? V našej poslednej vedeckej kaviarni v tomto roku ponúkame všetkým záujemcom jedinečnú príležitosť bližšie spoznať nielen mayskú civilizáciu, ale aj vedecky zdôvodnenú a serióznym výskumom podloženú pravdu o konci sveta.
 
V neformálnej a priateľskej atmosfére pri káve sa môžete do diskusie zapojiť aj vy.  Vedecká kaviareň sa koná v budove CVTI SR na Lamačskej ceste 8/A na Patrónke , pravidelne o 17,00 hod. Vstup na podujatie je pre verejnosť voľný.