Blindfriendly Piatok 26. 4. 2019 | Meniny má Jaroslava Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Veľtrh podnikateľských talentov v úspešnom zastúpení SPŠE Hálova 16 Bratislava

 Študenti SPŠE, Hálova 16 dosiahli mimoriadny úspech na Junior Achievement veľtrhu podnikateľských talentov.

 

Študenti SPŠE, Hálova 16, Bratislava dosiahli mimoriadny úspech na Junior Achievement veľtrhu podnikateľských talentov, ktorý sa konal 5. apríla 2017 v Košiciach pod záštitou prezidenta SR Andreja Kisku.
Takmer 250 študentov zo 48 JA firiem prezentovalo výsledky svojho podnikania na celoslovenskej súťaži, ktorú každý rok organizuje nezisková vzdelávacia organizácia JA Slovensko.
JA firma HAL-TECH pracuje pod vedením učiteľky ekonomických predmetov Ing. Mariany Veličovej. HAL-TECH prezentoval na veľtrhu vlastný produkt - QIPocket, ktorým reaguje na dopyt trhu po technológii na rozšírenie kapacity batérie a úložiska smart zariadení. QIPocket umožňuje solárne dobíjanie, bezdrôtové QI nabíjanie smartfónu a najmä 32 GB bezdrôtové AP (Access point) úložisko s podporou wifi štandardu. Tento produkt je výborným pomocní-kom pre každého študenta a cestovateľa.
Vo veľkej konkurencii si študenti desiatimi hodinami prezentácií v stánku aj na pódiu preverili svoju schopnosť zvládať prácu v stresových podmienkach.
Odborná porota udelila ocenenia v piatich hlavných kategóriách a dve výberové ocenenia. Najlepšiu študentskú firmu si vyberali aj študenti v rámci študentskej poroty.
Študenti SPŠE Hálova zaujali tak odbornú ako aj študentskú porotu a získali 1. miesto v dvoch kategóriách: Produkt pre 21. storočie a Cena študentskej poroty. HAL-TECH sa zaradil medzi osem tímov postupujúcich do TOP Finále JA Firiem, ktoré sa uskutoční 11. mája 2017 v Bratislave. Víťaz získa miestenku na medzinárodné finále Company of the Year Competition, ktoré sa uskutoční 11. - 13. júla 2017 v Bruseli.