Blindfriendly Sobota 18. 1. 2020 | Meniny má Bohdana Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

[18. 3. 2019 10:02:00]

Veľvyslanec USA pán Adam Sterling na pôde gymnázia v Malackách

 13. marca 2019 navštívili štátne gymnázium v Malackách veľvyslanec Spojených štátov amerických na Slovensku pán Adam Sterling, vojenský pridelenec USA pán Jakub Andrews a zástupcovia MZV SR.

 

V rámci workshopu, ktorý sa konal pri príležitosti 15. výročia vstupu Slovenska do NATO, diskutovali so študentmi školy o aktuálnych otázkach postavenia Severoatlantickej aliancie. Študentom priblížili históriu, štruktúru a systém fungovania NATO a zdôraznili, že NATO je zárukou mieru a stability pre všetky krajiny aj Slovensko.

Študenti využili prítomnosť odborníkov na škole a živo k danej téme diskutovali. Pán veľvyslanec, ako i ďalší hostia ocenili aktivitu študentov, vysoko hodnotili ich prejav, fundovanosť otázok a skvelú angličtinu. Študenti vyzdvihli bezprostrednosť hostí, pútavosť prejavu a skvelú priateľskú atmosféru. V neformálnej diskusii s vedením školy sa pán veľvyslanec zaujímal o aktivity školy a záujmy študentov. Diskutovalo sa tiež o vznikajúcej bilingválnej forme vzdelávania a možnosti študentských a učiteľských programov.

 
V tomto školskom roku bola návšteva veľvyslanca USA už druhou návštevou zástupcu americkej ambasády na malackom gymnáziu. V novembri diskutoval so študentmi školy vedúci tlačového a kultúrneho oddelenia pán David Duerden.