Blindfriendly Utorok 15. 10. 2019 | Meniny má Terézia Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Víkend bude v znamení vína, histórie aj športu

 Víkend v Bratislavskom kraji bude chutiť vínom, ponesie sa v rytme jazzu, športu a prídu aj rytieri.

 
V bratislavskej Rači sa dnes začína tradičné vinobranie, ktoré potrvá až do nedele. Slávnostné otvorenie bude zajtra, v sobotu o 15:00 v Amfiteátri v Knižkovej doline. Pripravený je bohatý kultúrny program a množstvo zaujímavých atrakcií. Tohtoročné vinobranie sa ponesie v znamení Račianskeho chotára a degustácie sladkého muštu a vychýreného nápoja cisárovnej Márie Terézie – Frankovky modrej. O dobrú náladu sa na dvoch pódiách (v Amfiteátri a pred Nemeckým kultúrnym domom) postarajú skupiny Hex, Vidiek, SĽUK, obyvatelia a návštevníci sa zabavia aj pri originálnej dychovke, folklórnej a ľudovej hudbe či na tanečnej oldies party. Aj tento rok sa bude súťažiť o najlepší burčiak, v sobotu sú na programe športové súťaže v karate, ženskom volejbale, futbale, šachu aj na bicykli. Chýbať nebudú stánky s remeslami, tvorivé dielne, výstavy, atrakcie pre deti, kolotoče či ukážky lisovania hrozna.
 
Víno sa bude sláviť aj v Modre. Dnes si prídu na svoje fanúšikovia jazzovej hudby, ktorým sa predstavia umelci z českej, slovenskej, maďarskej aj rakúskej scény. Zahrajú napríklad Turegina Casa, Kaunis Five feat. Lukáš Oravec, Juraj Kalász Quartet feat. Bertl Mayer či Emil Viklický Trio. Slávnostné otvorenie akcie Víno a jazz bude o 18:30 v pivnici NECO na Štúrovej ulici, jazzovať sa bude aj vo Vinárni u Ludvíka, v Pivnici u Pradeda, vo wine reštaurácii Pavúk aj vo Vinohradníckom dome u Šebov. Na počesť vína prídu do Modry v sobotu aj rytieri z Rytierskeho rádu vína OEVE. Podujatia odštartuje o 14:30 sprievodom rytierov spred KD Ľudovíta Štúra do nemeckého evanjelického kostola. Program bude pokračovať do večerných hodín pred kultúrnym domom vystúpením skupín MusicArt či Bukasový masív. Okrem toho oslávia v Modre aj 60. výročie hádzanej.
 
Na svoje si prídu aj nadšenci športu. V sobotu sa pobeží už šiesty ročník Bratislavského nočného behu – Night Run, ktoré o 20:00 odštartuje bratislavský župan Pavol Frešo. Účastníci si zmerajú sily na trati dlhej 10 kilometrov, štart je spred Eurovei. Partnerom akcie je aj Bratislavský kraj.
vino vino raca