Blindfriendly Štvrtok 18. 7. 2019 | Meniny má Kamila Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Víkend sa ponesie v znamení piateho ročníka 1. zimného MTB maratónu

 Jediné podujatie svojho druhu na Slovensku a v Strednej Európe je určené nielen pre vášnivých cyklistov, ale aj pre všetkých bežcov, ktorí sa neboja popasovať s mrazivým počasím. Podujatie sa koná pod záštitou predsedu BSK Pavla Freša a primátora Bratislavy Milana Ftáčnika.

 
„Náš plán je taký istý ako každý rok – spropagovať zdravý pohyb v prírode, spropagovať aj toto naše mesto a našu župu a pritiahnuť pozornosť, aby ľudia vstali od počítačov a od televízorov, vstali z obývačiek, išli si zabehať, išli na bicykel,“ povedal predseda BSK Pavol Frešo.
„Je to originálne podujatie, ktoré ukazuje, že Bratislavská župa má čo ponúknuť celoročne a je našou úlohou ponúkať a predstavovať Bratislavskú župu ako celoročnú destináciu,“ doplnil podpredseda BSK a predseda Krajskej organizácie cestovného ruchu Ivo Nesrovnal.
 
Do súťaže sa tento rok zapoja aj cyklisti z Francúzka, Talianska, Nemecka, Maďarska, Rumunska, Česka a Rakúska. Do čela sa na štarte postaví olympijský triatlonista a štvornásobný anketový víťaz slovenských triatlonistov Richard Varga. Víkendový maratón odštartuje na Železnej Studienke v sobotu o 11:00 cyklistickou súťažou. Pre účastníkov je pripravená 29 km dlhá trať so 650 metrovým prevýšením. Bežci štartujú v nedeľu o 11:00, popasovať sa budú musieť s 9,7 km dlhou traťou a 160 metrovým prevýšením. Tí, ktorí si trúfnu, môžu súťažiť v oboch športových disciplínach.
 
Pre všetkých pretekárov je pripravený vykurovaný stan, cisterna s pitnou vodou či štartový balíček. Cyklisti si budú svoje bicykle môcť zadarmo umyť a k dispozícii bude aj bezplatné strážené parkovisko.
 

Partnermi podujatia sú Bratislavský samosprávny kraj a Krajská organizácia cestovného ruchu.