Blindfriendly Utorok 25. 2. 2020 | Meniny má Frederik Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Víkend v kraji v znamení dobrého jedla a vína

 Župná jeseň začala v Čunove, pokračovala pezinským vinobraním. Tieto oberačkové slávnosti vyvrcholili v nedeľu alegorickým sprievodom, v ktorom po boku prezidenta SR Ivana Gašparoviča kráčal aj predseda kraja Pavol Frešo spolu s primátorom Pezinka Oliverom Solgom.

 
Čunovčania si cez víkend užili oslavy „Dňa Horného Podunajska“.  Pri čunovskej sýpke sa varilo halászle a ochutnávali bábovky. Akcie sa zúčastnil aj župan Pavol Frešo. Deň Horného Podunajska bola prvá z akcií spadajúcich do Župnej jesene.
 
„Odštartovali sme Župnú jeseň a pevne verím, že tento projekt pritiahne ľudí. Ľudia spoznajú Bratislavskú župu cez spoločenské a kultúrne akcie priamo v území,“ povedal Pavol Frešo. Deň Horného Podunajska vyvrcholil vyhodnotením súťaže o najlepšie halászle a najchutnejšiu bábovku. Župan zároveň doplnil, že vďaka podujatiu Župná jeseň sa zviditeľnia špecifiká Bratislavského kraja. Identifikovať tie najlepšie akcie v kraji pomôže logo Župnej jesene. 

V Pezinku sa od piatka do nedele konalo tradičné Vinobranie. Tieto oberačkové slávnosti sú predovšetkým oslavou práce tunajších vinárov, vinohradníkov a tiež produktov, ktoré vyrábajú - hrozna a vína. Akcie sa zúčastnilo niekoľko tisíc ľudí, ktorým dobrú atmosféru pri tradičných jedlách a víne spríjemňovali muzikanti ľudovou ale aj modernou hudbou. Pripravená bola aj ohňová show, diskotéka a sprievodné podujatia, napríklad 11. ročník Malokarpatského zrazu karavanistov či VIII. ročník súťaže v hasičskom športe o putovný pohár mesta Pezinok. Vinobranie vyvrcholilo v nedeľu tradičným alegorickým sprievodom, v ktorom po boku prezidenta SR Ivana Gašparoviča kráčal aj predseda kraja Pavol Frešo spolu s primátorom Pezinka Oliverom Solgom.