Blindfriendly Piatok 19. 4. 2019 | Meniny má Jela Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Víkend v regióne plný zábavy

 Bratislavský samosprávny kraj pripravil pre svojich obyvateľov aj v tretí októbrový víkend bohatý program. Divadelná premiéra, krst knihy, tance, ale aj odborná konferencia o ľudovej piesni a majstrovstvá v lúštení.

 
„Bratislavská župa ponúka bohatý program pre každého. Pre najmenších je tu víkendová Rozprávková jeseň v petržalskom DK Zrkadlový háj, v Pezinku bude, tak ako každú druhú sobotu Pezinský dvor a športovcov čaká už sedemnásty ročník behu Bratislava Cross,“ predstavil víkendové podujatia predseda Bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo.
Divadlo Aréna, ktoré je v zriaďovateľskej pôsobnosti BSK, v piatok podvečer vo svojom LOFTe uvedie interpretáciu textu Ingmara Bergmana „PERSONA“. Na javisku sa pod režisérskou taktovkou Tomáša Procházku predstaví Petra Vajdová.
Pezinská Malokarpatská knižnica v piatok o 17:00 privíta krst knihy Veroniky Šikulovej „Petrichor“, ktorej krstnými rodičmi budú Denisa Havrľová a Ľubo Dobrovoda. Podujatie je spojené s vernisážou výstavy Tomáša Polonského.
Sobotné predpoludnie bude v Malackách patriť konferencii o legendárnej ľudovej piesni „Išeu Macek do Mauacek“. O 10:00 sa v kine na Hviezdoslavovej 3 v Malackách začne „1. Medzinárodňí konferencia o Mackovi“. Prednášok sa zhostia ozajstní odborníci. Doc. JUDr. Mgr. Andrea Olšovská, PhD predstaví Mackov život a práca v právnohistorickom kontexte, PhDr. Peter Michalovič predstaví Pieseň Išeu Macek do Mauacek v pohľade muzikológa a Psychologický profil macka prinesie Mgr. Magdaléna Drahošová. Organizátori si dali za cieľ odpovedať na všetky zásadné otázky „
Od nedele 16.10.2016 budú Senecké jazerá hostiť lúštiteľské špičky z celého sveta. Odštartujú tam Majstrovstvá sveta v sudoku a hlavolamoch, ktoré sú najprestížnejším a najväčším podujatím svojho druhu na svete a tešia sa veľkému záujmu riešiteľov zo všetkých vyspelých kútov sveta.. Tento rok sa uskutoční 11. ročník šampionátu v sudoku, zatiaľ čo pre hlavolamy to budú jubilejné 25. majstrovstvá. Podujatie potrvá až do 23.10.2016.