Blindfriendly Piatok 21. 2. 2020 | Meniny má Eleonóra Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Viva musica odštartuje cez víkend

 Od dnes Slovensko na šesť mesiacov predsedá Rade Európskej únie. Ide o historicky prvé predsedníctvo a pri tejto príležitosti sa v Bratislave uskutoční slávnostný galakoncert s názvom „Viva Europa! “. Ten je súčasťou otváracieho koncertu 12. ročníka festival Viva Musica!, ktorého partnerom je aj tento rok Bratislavský samosprávny kraj.

 

„Tak ako každý rok, aj ten 12. ročník festivalu bude pestrý, zaujímavý a bohatý s výnimočnými interpretmi či už zo Slovenska alebo zo zahraničia. Každý rok však prinesie aj niečo nové a v tom aktuálnom ročníku to je výnimočné podujatie Viva Musica! festival Grand Prix, ktoré je učené pre najtalentovanejších študentov konzervatórií z celého Slovenska, Tí návštevníkom predstavia to najlepšie z klasickej hudby,“  vyjadril sa predseda Bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo.

Otvárací koncert 12. ročníka festivalu Viva Musica! a zároveň slávnostný galakoncert pri príležitosti slovenského predsedníctva Rade Európskej únie  „Viva Europa! sa uskutoční v sobotu 2. júla v novej budove Slovenského národného divadla na nábreží Dunaja o 20:00 hodine.

V rámci koncertu sa predstaví veľký zmiešaný zbor zložený z umelcov zo všetkých 28 členských krajín EÚ v sprievode 200-členného symfonického orchestra pod vedením slovenského dirigenta Jozefa Chabroňa, ktorý naštuduje program vytvorený špeciálne pre túto príležitosť.  Vstup je voľný.