Blindfriendly Utorok 25. 2. 2020 | Meniny má Frederik Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Výchovné koncerty ukážu modernú klasiku

 Zástupcovia bratislavskej župy v spolupráci s Centrom pre filantropiu a bratislavským Konzervatóriom dnes na pôde Konzervatória predstavili kultúrno-vzdelávacie podujatie Shakespeare-Prokofiev/ Romeo a Júlia určené pre študentov stredných škôl. Cieľom desiatich novembrových predstavení je zatraktívniť vyučovanie a vzbudiť záujem u študentov o hudbu, kultúru, literatúru, vzdelanie.

 
„Je to projekt, v ktorom chceme naživo predstaviť kúsok literatúry a kúsok veľmi kvalitnej hudby vo veľmi kvalitnej interpretácii. Chceme stredoškolákom ponúknuť možnosť, aby zažili doslova svetovú kultúru na vlastnej koži a zároveň na učive, ktoré budú preberať.  To je pre mňa štart podujatia, o ktorom si myslím, že môže v jednotlivých ľuďoch naozaj vzbudiť trvalý životný  záujem o kultúru,“ pochválil projekt predseda Bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo. 
Nad kulúrno-vzdelávacím podujatím ROMEO A JÚLIA prevzali záštitu predseda Bratislavského samosprávneho kraja, minister kultúry SR Marek Maďarič a minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Juraj Draxler. Predstavenia sa budú realizovať v spolupráci s RTVS v Koncertnom štúdiu Slovenského rozhlasu.
Na pódiu Koncertného štúdia Slovenského rozhlasu ožije zlatý fond európskeho kultúrneho dedičstva – balet Sergeja Prokofieva Romeo a Júlia v podaní Symfonického orchestra Slovenského rozhlasu pod dirigentskou taktovkou Antona Popoviča. Popretkávaný bude činohernými ukážkami z rovnomennej Shakespearovej hry v podaní profesionálnych hercov z divadla Astorka Korzo 90 ako napríklad Robert Jakab, Marián Miezga, Juraj Kemka a študentov bratislavského Konzervatória.
Moderátormi podujatí sú Adela Banášová, Peter Novák – Šarkan a Jozef „Dodo“ Kuriľák, ktorí budú oboznamovať študentov s dejom hry a veselo i vážne komentovať jednotlivé časti príbehu.
Projekt sa uskutoční v termínoch 18.11., 19.11., 20.11., 26.11. a už teraz svoju účasť potvrdilo viac ako 5 000 stredoškolských študentov a stovka pedagógov. Všetkých 10 plánovaných koncertov, na ktoré majú študenti bezplatný vstup, je plne obsadených. Druhá fáza projektu je predbežne plánovaná na jarné mesiace roka 2016.