Blindfriendly  8. 12. 2019 | Meniny má Marína Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Vysoká pri Morave vďaka eurofondom krajšia a bezpečnejšia

 Centrálnu časť obce Vysoká pri Morave zrevitalizovali za eurofondy. Na revitalizáciu námestia, chodníkov, zastávok a prvkov verejnej zelene získala obec cez Operačný program Bratislavský kraj získala obec nenávratný finančný príspevok v hodnote vyše 420-tisíc eur.

 

Projekt dnes slávnostne otvorili predseda Bratislavského kraja Pavol Frešo spolu so starostom Dušanom Dvoranom. „Podarila sa dobrá vec. Sú tu kilometre nových chodníkov, je tu revitalizované námestie a ulice, nové osvetlenie. Napriek tomu, že Bratislavská župa má obmedzené možnosti čerpať eurofondy, tie ktoré môžeme čerpať, prinášame priamo medzi ľudí,“ zhodnotil župan Pavol Frešo. Ako ďalej uviedol, snahou je vyčerpať celý rozpočet, ktorý má župa zo štrukturálnych fondov k dispozícii. Bratislavský kraj nemá prečo byť v čerpaní eurofondov diskriminovaný, to je fakt, ktorý chce čerpaním dokázať. „V spolupráci s obcami to robiť vieme. Aj tu ľudia potrebujú podporiť ako inde na Slovensku,“ dodal Pavol Frešo.

Revitalizáciu ocenil aj starosta obce Dušana Dvoran, podľa ktorého sa im vďaka verejnému obstarávaniu podarilo ušetriť približne 330-tisíc eur. „Podľa pôvodného rozpočtu boli náklady 776-tisíc eur, verejným obstarávaním sme ich dokázali znížiť na 443-tisíc eur, pričom 421-tisíc bolo hradených z fondov,“ povedal Dušan Dvoran. Vzhľadom na skutočnosť, že obec Vysoká pri Morave sa nachádza v oblasti častých záplav, starosta tiež vyzdvihol, že v rámci revitalizácie sa ako ochrana pred povodňami urobilo odvodňovanie dažďovej vody z námestia a priľahlých ulíc.

V obci sa zrevitalizovalo Námestie Oslobodenia, zrekonštruovali sa chodníky aj spevnené plochy, vybudovali sa autobusové zastávky, detské ihrisko a osadili parkové lavičky. Celková dĺžka zrekonštruovaných chodníkov predstavuje 2 143 metrov. Na námestí sa tiež zrekonštruovalo verejné osvetlenie, celkovo bolo vymenených 13 svietidiel verejného osvetlenia. V rámci revitalizácie zelene sa podľa starostu vysadilo 172 nových stromov.