Blindfriendly Piatok 20. 9. 2019 | Meniny má Ľuboslav Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Young designers

 Koncom decembra sa v budove SOŠ drevárskej na Pavlovičovej ul. Bratislave konalo ustanovujúce valné zhromaždenie študentskej spoločnosti Young designers, ktorá pôsobí na našej škole v rámci vzdelávacieho programu Aplikovaná ekonómia, ktorý stredným školám ponúka a garantuje nezisková organizácia Junior Achievement Slovensko, n. o.

 

Cieľom tohto projektu je pomôcť študentom zorientovať sa v podmienkach trhovej ekonomiky, okrem teoretických poznatkov získať aj praktické skúsenosti a zručnosti v oblasti podnikania. Od začiatku školského roka si študenti zvolili 6-členné predstavenstvo, dohodli sa na predmete činnosti a obchodnom názve spoločnosti, zostrojili logo a motto spoločnosti, vytvorili podnikateľský plán, stanovy spoločnosti, spoločnosť zaregistrovali v obchodnom registri.

Predmetom činnosti š. s. Young designers je výroba a predaj šperkov z dreva. Svoje výrobky vyrábajú v priestoroch dielní na Galvaniho ul. v Bratislave. Výrobným sortimentom sú náušnice, prívesky, náhrdelníky, náramky a súpravy šperkov. Naši študenti – dizajnéri - pripravili viacero návrhov, z ktorých vybrali tie najlepšie.Ako materiál im slúžia drevené dyhy, ktoré sa nalepujú do viacerých vrstiev a z rôznych odtieňov. Tieto dyhy sú vlastne prebytočným materiálom, takže materiálové náklady sú veľmi nízke. Zlepené a utvrdené dyhy sú polotovarom, z ktorého následne vyrežú šperk. Potom nasleduje opracovanie a nalakovanie šperku, vyrezanie otvoru na umiestnenie koženej šnúrky resp. tenkého kovového prúžku.

Šperky budú rôznych tvarov a farebných odtieňov. Na Valnom zhromaždení predstavil prezident a jednotliví viceprezidenti spoločnosti podnikateľský plán, stanovy, finančný a marketingový plán.