Blindfriendly Piatok 19. 4. 2019 | Meniny má Jela Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Za dotáciu na škôlky navýšili v Čunove a Rusovciach kapacitu o 33 detí

 Bratislavský župan Pavol Frešo dnes navštívil ďalšie škôlky v Čunove a Rusovciach, na ktoré Bratislavský samosprávny kraj poskytol dotáciu v rámci projektu Naša škôlka - Náš kraj. Vďaka dotácií sa podarilo navýšiť kapacitu škôlok, v Čunove o 10 a v Rusovciach o 23 miest. Materská škola na Hraničiarskej ulici v Čunove získala dotáciu 5-tisíc eur a škôlka na Vývojovej ulici v Rusovciach 8-tisíc eur.

 
„Neumiestnených detí je stále veľa, preto som rád, že aj vďaka projektu Naša škôlka – náš kraj sa podarilo navýšiť kapacity materských škôl a zefektívniť ich fungovanie. V tomto roku išlo primárne o zlepšenie prostredia a vybavenosti,“ povedal bratislavský župan Pavol Frešo.
 
„Vďaka dotácii z Bratislavského kraja sa nám podarilo otvoriť jednu triedu pre 10 detí a komplexne zrekonštruovať sociálne zariadenia. Rodičia to veľmi uvítali. V našej mestskej časti máme veľa neprijatých detí a aspoň takýmto spôsobom sme zmiernili ten dopyt,“ vyjadrila sa starostka Čunova Gabriela Ferenčáková.
 
„Dostali sme dotáciu 8 000 eur a veľmi nám pomohla. Obnovili sme novú triedu, plnohodnotnú triedu, do ktorej sme prijali ďalších 23 žiakov. Okrem toho sme vybudovali sociálne zariadenia, nové sú radiátory, potrubia aj podlahoviny,“ priblížil starosta Rusoviec Dušan Antoš.
 
Projekt Naša škôlka – náš kraj prebieha už druhý rok. V tomto roku podporila župa 76 materských škôl dotáciami spolu vo výške 402 900 eur. V hlavnom meste to bolo 22 škôlok, v seneckom okrese 23, v malackom 20 a v pezinskom okrese 11 škôlok. BSK sa na tejto situácii podieľal v zmysle prijatého Programu hospodárskeho a sociálneho rozvoja (PHSR). Nový PHSR umožňuje podporovať aj predškolské zariadenia a predškolskú výchovu.