Blindfriendly  5. 4. 2020 | Meniny má Miroslava Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Záhradná slávnosť v DSS a ZPB ROZSUTEC

 Leto sa s nami podľa kalendára lúči, ale slnko nás ešte stále teší svojimi lúčmi a láka von. Jeden z krásnych septembrových dní si vybrali aj klienti a kolegovia z Domova sociálnych služieb pre dospelých a zariadenia podporovaného bývania Rozsutec, aby usporiadali vo svojom sídle na Furmanskej 4 v Bratislave Záhradnú slávnosť.

 

Podľa mienky všetkých zúčastnených sa vydarila. Prispelo k tomu dobré počasie, gastronomické špeciality v podobe zeleninových, cestovinových a iných šalátov, hudobný a tanečný program klientov DSS a hlavne ochota hostí príjemne sa baviť. Detailný pohľad na akciu prezradí, že spomínané gastronomické špeciality neboli skonzumované iba tak od hladu, ale prebiehal tuhý boj v súťaži pochutín. Hostia mali možnosť obodovať všetky druhy jedla, ktoré sa im dostali na jazyk a záverečné zrátanie bodov vynieslo na prvé miesto dielo klientov DSS Rozsutec – Krémeš. Vyhlásenia výsledkov sa ujal starosta miestnej časti Lamač, Ing. Peter Šramko, poslanec BSK a zvládol to profesionálnym moderátorským výkonom. Vtipný komentár, pohotové reakcie a vysoká sociálna inteligencia moderátora urobili z vyhodnotenia šalátov veľmi úspešný bod programu.

O duchovnú potravu sa s nečakaným úspechom postarali klienti DSS, ktorí si pripravili niekoľko tanečných choreografií a pesničiek spievaných naživo. Výsledkom bolo, že niekoľko pesničiek nestačilo a speváci a hudobníci sa celkom ochotne podvolili tlaku publika a pokračovali v hudobnej produkcii až do záveru akcie. Medzi ich najväčších fanúšikov sa zaradil PhDr. Štefan Tvarožek, riaditeľ ZKR Gaudeamus, keď ich pozval na vystúpenie na Mokrohájsku.

Niekoľko pozitívnych myšlienok predniesli obyvatelia nášho podporovaného bývania na Hontianskej ulici 16, ktorí si v krátkom interview s p. riaditeľkou Magdalenou Mihalikovou pochvaľovali svoju samostatnosť, v ktorom berú veľký diel zodpovednosti za svoj život sami na seba a zdá sa, že sa toho nezľakli.

Za zorganizovanie Záhradnej slávnosti patrí veľká vďaka patrí tým zamestnancom DSS a ZPB Rozsutec, ktorí sa nad rámec svojich pracovných povinností zhostili organizácie a pripravili spolu s klientmi pohostenie a program. Ďakujeme rodičom, rodinným príslušníkom a priateľom klientov za návštevu a podporu, všetkým hosťom za to, že sa dobre zabávali a veľké poďakovanie patrí klientom DSS, ktorí sa zodpovedne ujali úlohy hostiteľov.