Blindfriendly Utorok 25. 2. 2020 | Meniny má Frederik Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Záhradnícka škola v Malinove získala na Flóre Čestnú cenu Ministerstva kultúry SR

 Stredná odborná škola záhradnícka Gustava Čejku v Malinove, ktorá je v pôsobnosti Bratislavského kraja, získala Čestnú cenu Ministerstva kultúry SR. Ocenenie za výstavnú expozíciu získala škola v rámci prezentácie sa na 33. ročníku veľtrhu Flóra Bratislava.

 

Záujemcovia si ju môžu pozrieť počas trvania veľtrhu – až do nedele. „Naša škola z Malinova získala ako jediná z prezentujúcich sa odborných škôl ocenenie. To len dokazuje šikovnosť, nápaditosť a tvorivosť našich študentov. Tento úspech ma, samozrejme, veľmi teší,“ povedala podpredsedníčka BSK Gabriella Németh. Študenti si zvolili individuálnu tému – barok. Expozícia pozostáva z floristicko-sadovníckych prvkov, aranžmá aj sadovnícke úpravy sú ladené dobovo. Okrem toho expozíciu prezentujú žiaci v dobových kostýmoch. „Expozícia je už na prvý pohľad elegantná a úžasná. Pracoval na nej tím študentov, poďakovať chcem aj kolegom a zamestnancom. Bolo to veľmi príjemné zavŕšenie spoločnej práce,“ povedala riaditeľka školy Monika Černáková. Výstavné expozície hodnotila odborná porota zostavená z profesionálov pôsobiacich v oblasti floristiky.

Čestnú cenu predsedu Bratislavského samosprávneho kraja získala expozícia Botanickej záhrady UK Bratislava. Cenu odovzdala podpredsedníčka BSK Gabriella Németh.

Veľtrh bude trvať do nedele. Pre milovníkov kvetov je pripravený široký sortiment kvetín, okrasných rastlín a drevín, suché a umelé kvetiny, semená, doplnkový materiál a obalová technika, veľkonočný a vianočný dekoračný materiál, keramika, hnojivá, substráty, prípravky na ošetrovanie rastlín, drobná mechanizácia, stroje a zariadenia pre záhradníctvo, interiérové a exteriérové fontány, sadovnícke úpravy, záhradné stavby a nábytok, zavlažovacie systémy, vinárske a vinohradnícke zariadenia a potreby, poradenská činnosť a odborná literatúra.