Blindfriendly Piatok 19. 7. 2019 | Meniny má Dušana Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Zápas Slovana a Sparty Praha uvidia aj školáci

 V poradí už druhý domáci zápas futbalistov ŠK Slovan Bratislava v Európskej lige uvidí ďalších 50 školákov. Zápas odohrajú belasí vo štvrtok na Pasienkoch proti Sparte Praha. Toto československé derby si naživo vychutnajú žiaci zo základnej školy na Pankúchovej v Petržalke a zo Strednej odbornej školy vinársko-ovocinárskej v Modre. Je to vďaka projektu „Zaži európsku ligu so Slovanom“, ktorý pripravili Bratislavský kraj v spolupráci s ŠK Slovan Bratislava.

 
„Aj toto je spôsob, akým chceme vzbudiť u detí pozitívny vzťah k športu. Zároveň je dôležité, aby boli decká zdravo súťaživé,“ povedal bratislavský župan Pavol Frešo.
 
O návštevu na domácich zápasov Európskej ligy mohli študenti súťažiť prostredníctvom videí.
Po úspešnom prvom kole sa v druhom kole predstavilo päť uchádzačov o dve výherné miesta. Videá boli opäť kreatívne a do samotného hlasovania sa zapojilo niekoľko stoviek hlasujúcich na Facebooku a na webstránke ŠK Slovan. Hlasovanie prinieslo prvé dve miesta pre Pankúchovu z Petržalky a SVOŠ Modra.
 
Na domácej pôde odohrajú Slovanisti v rámci Európskej ligy celkom tri zápasy. Proti SSC Neapolu, ktorý kapitánsky vedie Marek Hamšík, sa postavili začiatkom októbra. Zápas videlo aj päťdesiat žiakov zo základnej školy Amosa Komenského na Hubeného ulici a Strednej vinársko-ovocinárskej školy v Modre. Päťdesiatka školákov si bude môcť pozrieť aj tretí zápas, ktorý odohrajú belasí proti BSC Young Boys koncom novembra. Súťažné videá na tretí domáci zápas Európskej ligy môžu posielať školy do 17. novembra.
 
Pre školy je vyhradený špeciálny sektor D6, kde sú k dispozícií deky, podsedáky, školáci dostanú aj suveníry a v prípade zlého počasia pršiplášť.  Dopravu majú zabezpečenú spred škôl na štadión a späť.
 
Školáci si návštevu podujatia môžu vysúťažiť prostredníctvom vytvorenia videa na tému Slovan, fanúšikovanie Slovanu alebo Belasý deň na Vašej škole a pošlú ho na email: mladyslovanista@skslovan.com. Jednotlivé videá prejdú prvotným výberom projektového tímu a následne budú zverejnené na facebookovej fanpage klubu ŠK Slovan Bratislava a projektu Mladý slovanista. O najlepších videách, a tak aj o víťazných školách, ktoré sa zúčastnia domácich zápasov ŠK Slovan v Európskej lige, rozhodnú fanúšikovia.
 
„Zaži európsku ligu so Slovanom“ je pokračovaním úspešného projektu Poď na futbal!, na ktorom spolupracovali Bratislavská župa, ŠK Slovan Bratislava a občianske združenie Mladý slovanista. Výborne sa osvedčila aj spolupráca s bratislavskými základnými školami v rámci projektu  Mladý slovanista 2012 a 2013.