Blindfriendly Piatok 13. 12. 2019 | Meniny má Lucia Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Zástupcovia BSK na slávnostnom otvorení krajinskej výstavy Dolného Rakúska

 Za účasti podpredsedu BSK Iva Nesrovnal v Petronell - Carnuntum slávnostne otvorili dolnorakúsku krajinskú výstavu, ktorá predstavuje každé dva roky vrcholné podujatie kultúrneho diania v Dolnom Rakúsku.

 

Tohto roku sa výstava koná pod heslom “podmaniť - objaviť - zažiť v rímskej krajine Carnuntum“ a jej cieľom je ponúknuť tajuplné putovanie jednotlivými historickými obdobiami. Stredobodom záujmu výstavy je história rímskeho regiónu Carnuntum, ktorý nemohol byť rozmanitejší, lebo počas dlhých storočí tvoril hranicu. Práve dolnorakúska krajinská výstava 2011 má ambíciu tieto hranice prekonať a pozýva všetkých záujemcov, a predovšetkým aj zo Slovenska a Bratislavskej župy, aby tento región pre seba objavili.

Výstavu otvoril Landeshauptmann Dolného Rakúska Erwin Pröll, slávnostný príhovor mal aj podpredseda rakúskej spolkovej vlády a minister zahraničných vecí Michael Spindelegger. V priebehu slávnostného otvorenia vystúpili primátori dolnorakúskych miest Petronell-Carnuntum, Bad Deutsch-Altenburg a Hainburg an der Donau, kde sa výstavy konali.

V rámci slávnostného otvorenia sa prezentovali aj folklórny umelecké súbory Technik z Bratislavského kraja a tovarišstvo starých bojových umení Tostabur. Na slávnostnom otvorení výstavy sa zúčastnil aj mimoriadny a splnomocnený veľvyslanec Slovenskej republiky v Rakúsku Peter Lizák.