Blindfriendly  21. 4. 2019 | Meniny má Ervín Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Zástupcovia samosprávy priniesli do Rakúska hygienické potreby pre utečenecké rodiny

 Predstavitelia Bratislavskej župy dnes na obecný úrad v rakúskej obci Wolfsthal priniesli základné hygienické potreby, ktoré sú určené pre žiadateľov o azyl. Je totiž úlohou samosprávy poskytnúť priestor pre aktivity neziskového sektora, ale aj jednotlivcov, ktorí prejavia ochotu pomáhať iným.

 
„Problém masovej migrácie má dnes dve roviny. Prvá je politická, druhá je však ľudská. Našim cieľom je pomôcť najslabším z tých, ktorí opustili svoje domovy – ženám a deťom. Preto považujeme za potrebné poskytnúť im napríklad hygienické potreby, bez ktorých si dnes nevieme predstaviť každodenný život,“ povedala riaditeľka Kancelárie predsedu Bratislavského samosprávneho kraja a poslankyňa Miestneho zastupiteľstva bratislavského Starého Mesta Barbora Oráčová.   
Na obecnom úrade v obci Wolfsthal zhromažďujú materiálnu pomoc pre utečencov. Tú môžu priniesť bežní ľudia, ale aj organizácie. Starosta Gerhard Schödinger zástupcov Bratislavskej župy informoval, že do týchto dní už prichýlili dve rodiny utečencov a ďalších dvoch migrantov. Jedna z rodín pochádza z Afganistanu, druhá zo Sýrie. 
„Utečenci nie sú jednoliata skupina, časť z nich má za sebou skutočne hlboký životný príbeh a neraz osobnú tragédiu. Príkladom je afganská rodina v obci Wolfsthal. Sú to vlastne šiesti súrodenci, ktorých mama zomrela pred štyrmi rokmi pri pôrode a otca zastrelili. Považujem sa potrebné takýmto ľuďom pomôcť,“ uviedol počas návštevy rakúskej obce bratislavský vicežupan Igor Bendík.
Do iniciatívy Bratislavského samosprávneho kraja sa zapojil aj bratislavský Staromestský okrášľovací spolok. Cieľom dnešnej pomoci je vytvoriť priestor, aby sa naša spoločnosť postavila k utečeneckému problému racionálne. Práve preto je potrebné, aby samosprávy na oboch stranách štátnej hranice intenzívne komunikovali a vznikol tak priestor pre efektívnu spoluprácu s rakúskymi partnermi. Spoločným cieľom všetkých strán totiž je, aby sme dokázali utečeneckú krízu zvládnuť.