Blindfriendly Piatok 19. 4. 2019 | Meniny má Jela Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Žiaci Gymnázia A. Einsteina v Európskom parlamente

 Vďaka aktivite v projekte Euroscola žiaci Gymnázia A. Einsteina mohli navštíviť Štrasburg a rokovať v budove Európskeho parlamentu ako skutoční europoslanci. Pred budovou parlamentu sa zhromaždili skupiny žiakov zo všetkých členských štátov EÚ. Nasledovala bezpečnostná kontrola, po ktorej boli prítomní oboznámení s programom a rozdelení do pracovných skupín. Nasledoval presun do zasadacej sály. Po príhovore poslancov o fungovaní a prínosoch Európskej únie sa predstavila každá škola jedným žiakom. Gymnázium A. Einsteina predstavil Jakub Doubek. Nasledovala diskusia s predstaviteľmi Európskeho parlamentu. Všetko, čo v priestoroch parlamentu odznelo, bolo možno počuť v troch jazykoch: angličtine, nemčine a samozrejme vo francúzštine.

 

Žiaci mali možnosť spoznať veľmi veľa mladých ľudí z iných krajín a vymeniť si s nimi skúsenosti. Taktiež si obohatili vedomosti o Európskej únii, spoznali pracoviská europoslancov a priblížili si priebeh rokovania.
Na druhý deň si pozreli centrum mesta, pokochali sa krásou Notre Damu, La petite France a zažili nádhernú plavbu loďou, z ktorej videli všetky najkrajšie pamiatky Štrasburgu, ale aj modernú časť mesta a časť, v ktorej sídlia najvýznamnejšie európske inštitúcie – Európsky parlament, Európsky súd pre ľudské práva, Rada Európy.