Blindfriendly Pondelok 14. 10. 2019 | Meniny má Boris Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Žiaci SOŠ a gymnázií BSK ocenení za aktívnu účasť na projekte alternatívnej dopravy

 Desiatka žiakov zo stredných odborných škôl (SOŠ) a gymnázií v pôsobnosti Bratislavského kraja získalo ocenenie od župana Pavla Freša za aktívnu účasť a najlepšie dosiahnuté výsledky v školskom projekte alternatívnej dopravy.

 

Žiaci získali kompletné cyklistické vybavenie, ako napríklad bundy, prilby, reflexné pásky, cyklistické fľaše či lekárničku. Cieľom školskej výzvy v rámci projektu PIMMS TRANSFER bolo podporiť rodičov, deti a mladých ľudí, aby cestovali do školy udržateľnými druhmi dopravy - či už je to chôdza, jazda na bicykli, verejná doprava alebo car-pooling (preprava viacerých osôb jedným autom).

Do školskej výzvy, ktorá prebiehala tri mesiace, sa zapojilo 317 žiakov zo SOŠ Ivanská cesta 21 a gymnázií Grosslingova, Jána Papánka na Vazovovej a Gymnázia na Seneckej v Pezinku. Zvláštne ocenenie získali dvaja žiaci z Gymnázia Tomášikova v Bratislave za stredoškolskú odbornú činnosť, za projekt s názvom „Vplyv automobilov na životné prostredie“. Projekt PIMMS TRANSFER (Partnerská iniciatíva pre rozvoj mobility a transfer aktivít trvalo-udržateľnej mobility pre európske regióny) je financovaný z programu INTERREG IVC. 

Pimms transferInterreg IVC