Blindfriendly Piatok 26. 4. 2019 | Meniny má Jaroslava Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Žiaci SOŠ Na pántoch 9 získali na Sweet Cup-e dve striebra

 Žiaci SOŠ Na pántoch 9 sa ako jediní zástupcovia Bratislavského samosprávneho kraja zúčastnili na jubilejnom desiatom ročníku medzinárodnej súťaže Sweet Cup v Prešove, ktorú zorganizovala tamojšia SOŠ obchodu a služieb.

 

Z troch vypísaných súťažných kategórií (cukrár, kuchár, aranžér) sme tento rok obsadili dve. V oboch získali naši žiaci strieborné medaily. V kategórii kuchár si ju vybojoval Juraj Klas za prípravu kakaovej tortičky s mascarpone a jahodami. Po 15 minútovej predpríprave v zákulisí dotvoril za rovnaký čas tri porcie dezertu nielen pred zrakmi divákov, ale aj pod neustálym dohľadom členov poroty a za pozornosti moderátorky súťaže. Juraj túto úlohu zvládol ako jediný spomedzi súťažiacich bez pomocníka.

V kategórii aranžérov uspela Simona Dóková s darčekovým aranžmá na tému Happy Birthday. Ktoré u poroty uspelo vďaka decentnosti. Úspešným žiakom gratulujeme a ďakujeme za vzornú reprezentáciu školy. Poďakovanie samozrejme patrí aj pedagógom, pod vedením ktorých sa na súťaž pripravovali: PaedDr. Pappovej, Bc. Uhrovej a PaedDr. Matovičovej. Úspech našej dvojice je o to cennejší, že súťaže sa zúčastnili žiaci z 23 škôl zo Slovenska, Čiech, Poľska a Maďarska.