Blindfriendly Streda 26. 2. 2020 | Meniny má Viktor Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Žiaci SOŠ technickej v Nórsku

 Keby mi to niekto povedal pred 2 rokmi, že naši žiaci navštívia Nórsko, tak by som si pomyslela, že to je číra fantázia, sen. A predsa, sen sa stal skutočnosťou. Z viacerých zahraničných projektov, na ktorých naša škola participuje, bol aj „nórsky projekt“.

 

Študenti absolvovali 2 mobility v Nórsku, praxovali v renomovanej strojárskej firme KONGSBERGH v K-TECH, pracovali na najmodernejšom 5-osom stroji pre CNC programovanie. Po náročnej praxe žiaci dostali certifikát, ktorý im uľahčí presadenie sa na trhu práce v oblasti CNC programovania. Celkovo sa projektu zúčastnilo 24 žiakov.

Súčasťou ďalších aktív bol aj jazykový kurz v nemeckom jazyku a spoznávanie kultúr oboch národov. Počas pobytu navštívili hlavné mesto Nórska OSLO, pozreli si múzeum AMMUNDSEN, KON-TI-KI a WIKINGS, skláreň MAGMOR, HOLMENKOHLEN, VIGELAND. A reakcie študentov? Perfektné, super, nádhera.

Čo dodať na záver. Len toľko, aby Stredná odborná škola technická na Vranovskej ulici č.4, Bratislava – Petržalka, mala viac takýchto zaujímavých projektov. A myslím si, že to neznie nereálne. Firma Kongsberg, pre naše potešenie, navrhla novú spoluprácu s jej aktívnym podieľaním sa na ďalšom projekte.

Bližšie informácie o projekte sú uvedené na www.sosvranovska.eu.